Trabzon Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda Trabitaş’ın sermaye artırımı müzakere edildi. Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen maddeye göre Trabitaş Sosyal ve Kültür Hizmetleri Ticaret AŞ’nin sermaye artırımı talebi ile ilgili madde görüşüldü.

Buna göre Trabitaş şirketinin sermayesinin 80 milyon lira artırılarak 211 Milyon TL’den 291 milyon TL’ye çıkarılması talep edildi. Yeni yatırımlar yapmak, vergi ve SGK ödemelerinin yapılandırmalarını sağlamak için sermaye artırımına gidildiği kaydedildi.

BAŞKAN GENÇ: 15 TEMMUZ MİLATTIR BAŞKAN GENÇ: 15 TEMMUZ MİLATTIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, konuya ilişkin “Bütün alımlarıyla alakalı. Bu modeli de değiştireceğiz. Sistematik değil. Hukuki formatını Trabitaş üzerinden bütün almak daha kolay olduğu için idaremiz tespit etmiş. Bu bedellerin oradan ödenmesi noktasında bütçeleme noktasında sermaye artırımı yapmak zorunda kalıyoruz. Sürdürülebilir olmadığı kanaatindeyim. İdaremizle değerlendireceğiz. “ dedi. Müzakere edilen madde komisyondan geldiği şekliyle meclise sunularak oy birliğiyle kabul edildi.

Editör: Rabia Mollaoğlu