Trabzon’un Yomra ilçesindeki Şana mevkisinde 86 bin metrekarelik alanda inşasına 2017’de başlanan  Dünya Ticaret Merkezi'nin içerisinde uluslararası turizm ve kongre merkezi, dört ve beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri ve rezidanslar bulunan yatırımın hizmete girmesiyle bölge ekonomisine ve turizme büyük katkı sağlayacağı belirtilmişti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, inşaat süreci duran DTM ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çelebi, "Bir an önce bu yatırımcıdan alınıp yeni yatırımcı bulunması gerekir. Ancak bu süreçte mahkeme ile olacak gibi." dedi.

MAHKEMELİK OLACAK GİBİ

Çelebi, “Dünya Ticaret Merkezi’nde Arap yatırımcı devam etmeyecek görünüyor. Sürekli iş yokuşa sürülüyor. Aylar oldu bir çivi çakılmıyor. Çalışıyoruz diye gösteriliyor. Bir an önce bu yatırımcıdan alınıp yeni yatırımcı bulunması gerekir. Ancak bu süreçte mahkeme ile olacak gibi. Mahkeme birkaç yıl sürebilir, korkumuz bundan yana. DTM’yi gerçekten bitirecek yatırımcıya verilip devreye sokulması lazım.

Milli Takım maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Milli Takım maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

DTM’DE OTEL SAĞLIK TURİZMİYLE DEĞERLENDİRİLMELİ

DTM’nin içerisinde otel de var. Trabzon’da bu saatten sonra otel yapmak ne kadar doğru o da tartışmalı konu. Çok fazla yatak sayımız var, her taraf otel doldu. Sağlık turizmi için çalışıyoruz. Otelin bir kısmı sağlık merkezi bir kısmı yine otel konsepti olarak kullanılması Trabzon için daha faydalı olur. Trabzon’u sağlık turizmi merkezi yapabilirsek turizme alternatif kazandırmış oluruz.” şeklinde konuştu.

Editör: Rabia Mollaoğlu