Trabzon Kültür Yolu Festivali, büyük bir coşkuyla başlamasına rağmen, çeşitli eleştirileri de beraberinde getirdi. Festivalin, Trabzon'un kültüründen yeterince esintiler taşımadığı ve bazı davetlilerin Trabzon'un değerleriyle çeliştiği yönünde eleştiriler yapıldı.

PROGRAMA KATILMADI!

Özellikle Trabzonspor'a yapılan şikeyi savunan sanatçı Ali Şan'ın konserinin iptal edilmesi sonrasında, Trabzonspor ve Trabzon kültürüne hakaret eden ifadeleriyle tanınan Baki Asiltürk'ün davet edilmesi tepki çekti. Asiltürk, "Trabzon’a Değer Katanlar" söyleşisine konuşmacı olarak davet edilmesine rağmen programa katılmadı.

ÇÖPÜNÜZÜ BİZ TEMİZLEYECEĞİZ AMA YOK SAYILACAĞIZ!

Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Zorlu, sosyal medyada yaptığı açıklamada, Ortahisar Belediyesi'nin festivale davet edilmemesine tepki gösterdi. Zorlu, "Sn Ahmet Kaya'nın, Mustafa Bak'ın ve Haluk Batmaz'ın  çağırılmadığı Ortahisar ilçesinde düzenlenen  festivale aşağıdaki yazının  sahibi sunucu olarak nasıl çağrılır.

Çöpünü biz temizleyeceğiz ama CHP yok sayılacak. Nasıl bir organizasyon anlamak zor. Sn A.Metin Genç  bu konuda ne diyecek. Trabzon halkına hakaret eden bu zatı Trabzon'da ağırlayacak ve para kazandıracak zihniyet bizi zaten çağırmasın.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Ekim Kabotaj Bayramını kutladı Başkan Ekim Kabotaj Bayramını kutladı

İLÇELER FESTİVALİN NERESİNDE?

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık da festivale sert eleştirilerde bulundu. Bıyık, festivale Trabzon'dan bilgi ve destek alınmadan, Trabzon düşmanlarının desteklendiği bir etkinlik olarak nitelendirdi. Bıyık, “Yazık...Trabzon'dan bilgi ve destek almadan Trabzon düşmanlarının  desteklenme  festivali diyelim...

Bu şehrin en önemli Turizm bölgesi olan Yomra ve diğer ilçeler bu festivalin neresinde ? Hergün yeni bir vergi, yeni bir tasarruf genelgesinin çıktığı dönemde bu neyin festivali.!” çıkışında bulundu. 

Editör: Rabia Mollaoğlu