Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Uzungöl'deki çalışmalarını inceleyerek, yerel halk ve turizm işletmecileriyle görüşmelerde bulundu. Genç, "Ziyaretçilerimizi daha iyi ağırlamak ve uğurlamak için gerekli adımlarla hızla atıyoruz" dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaklaşan turizm sezonu öncesinde şehrin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Uzungöl'ü ziyaret etti. Ziyarete Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Çaykara Kaymakamı Gürdal Erbek, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, muhtar ve katılmayanlar katıldı. Uzungöl'ün turistik çekiciliğini artırmak ve coğrafi altyapısını genişletmek amacıyla yapılan projeleri takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yerel halk ve turizm işletmecileriyle de bir araya gelerek bunların görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Genç, yönetimin boyutunun en üst düzeye çıkarılması için gerekli adımların atılmasını ifade etti.

YAPILAN ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Şehrimizin en önemli turistik bilgileri olan Uzungöl'e gelen ziyaretçilerimizi daha iyi ağırlama ve uğurlama durumları mevcut devam eden çalışmalarını yerinde görmek, gözlemlemek, arızak, yapılması gerekenleri de tespit edip hızlı bir şekilde konulara vaziyet etmek için bir ziyaret gerçekleştirdik. Turizm sezonunun oturumundayız. Bu yıl dijital anlamda daha fazla ziyaretçinin geleceği bu nadide mekanımızda bu uygulamayı yerinde görmek için buradayız. İnşallah yeni dönemimiz Uzungöl'ümüz için de, Trabzon'umuz için de hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BİR ARAYA GETİRİLDİ

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, “Trabzon, 2023 yılı itibarıyla 1 buçuk milyar dolarlık bir turizm geliri elde ettiyse onu misafirimiz mutlaka Uzungöl'ü gördü. Uzungöl bir marka. Bizim burayı göz bebeğimiz gibi korumamız lazım. Bunun için burada ne yapılması gerekiyorsa bunları yapmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Tabii ki bu arada bizim göremediğimiz ama burada hem gezmeye gelenlerin hem burada sürekli yaşayanların ya da ticaret yapanların gördüğü eksiklikler varsa da bu eksiklikleri çabai içindeyiz. Sorunlarımızı tekrar görüştük. Çözüm önerileri bir araya getirildi. Uzungöl'ümüze hep birlikte sahip çıkalım. Burada hepimizin çok önemli bir değeri” dedi.

TRABZON'UN KALBİ UZUNGÖL

Trabzon’da protokol vatandaşla bayramlaştı Trabzon’da protokol vatandaşla bayramlaştı

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Uzungöl'ümüzün en iyi yerinde görerek çözüm önerileri önerisi fikir alışverişinde bulunduk. Tabi sorunlar hala devam ediyor. Umarım en kısa zamanda işlemlerde vaziyet vardır. Trabzon kalbi Uzungöl. Gelen turist sayısı bakımından en fazla turist gelen destinasyonlardan bir tanesi. Bizler şehrimizin geleceği olan turizmin gelişmeleri anlamında nesa tüm birimlerimizde durumda vaziyette bulunup nerede bulunursa bulunsun bulunur” diye konuştu.

SORUNLARI DİNLEYİP BİLGİ ALDIK

TTSO Başkanı Erkut Çelebi ise, “Buradaki faaliyetlerle ilgili sorunları dinleyip çözüm önerileriyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldık. Birkaç sorun hallettik aslında ancak büyük olmasa da sorunlar hep oluyor. Uzungöl, Trabzon için olmazsa olmazlar birisi. Biz de her türlü oda olarak desteğimizi hazırız. Uzungöl'ü turistlerimizi ağırlama ve uğurlama bakış açısını en iyi hale getirerek Trabzon'a standartı aşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HIZLI VAZİYET ALINMALI

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, “Turizm sezonuyla ilgili yaptığımız bu ön incelemelerde eksiklerimizi gördük. Umarım hızlı vaziyete alınır ve turizm sezonu hazırlanır. Hemen hemen çalışmalar tamamlanmak üzere. Güzel çevre düzeniyle beraber, yürüyüş yollarıyla beraber, iş alanlarıyla beraber umarım çok daha güzel bir Uzungöl'de çok daha güzel bir sezon yaşadık” şeklinde konuştu.

Editör: Sonnur Örnek