Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Trabzon’da asayiş olaylarının nüfus yoğunluğunun yaşandığı yaz mevsiminde özellikle çay ve fındık sezonunda arttığını açıkladı.

GÜVENLİ BİR ALAN İÇERİSİNDE

Trabzon Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Trabzon’un asayiş açısından güvenli bir şehir olduğunu belirtti. Müdür Esertürk, “İlimiz büyükşehirler içerisinde asayiş ve zehir tacirleri, göçmen kaçakçılığı ve terör eylemleri olaylarında güvenilir bir alan içerisindedir. Trabzon halkıyla, onların vermiş olduğu destekle çalışıyoruz. Çünkü halkımızla ihbar gibi müşterek çalışma çok önemli.  Diğer kardeş kurumlarımız Jandarma ve Sahil Güvenlik ile Trabzon’un daha iyi olması için ortak çaba gösteriyoruz. Bu bakımdan Trabzon güvenli ve huzurlu bir şehir.” ifadelerini kullandı.

Esertürk: “Bize her yer Trabzon ifadesinin de özetlemiş olduğu gibi dünyanın dört bir tarafından, Türkiye’nin her bir köşesinden özellikle yaz mevsiminde gelen yoğun nüfusumuz var. Çay ve fındık sezonunda artan nüfusla vaka sayısında da artış oluyor.”

Gazze'de can kaybı 38 bin 193’e yükseldi Gazze'de can kaybı 38 bin 193’e yükseldi

EN ÇOK İŞLENEN SUÇLAR!

Trabzon’da en çok işlenen suç ya da şikâyet edilen konuların başında ‘tartışma’ olduğunu kaydeden Esertürk, “Tartışma veya kasten yaralama gibi suçlar çok işleniyor. Mala karşı ciddi bir suç yok. En büyük problemimiz dolandırıcılık. Sosyal medya ve telefon üzerinden siber suçlar ciddi derecede arttı. Bu konuda da vatandaşlarımızı ne yapmaları gerektiği konusunda uyarıyoruz. Siber sanal devriyelerimiz görevleri başında. Dolandırıcılık olaylarının engellenmesi polisiye tedbirlerinin yanında vatandaşımızın da bilinçlenip duyarlı olması gerekir.” diye konuştu.

Yaz Aylarinda Suç (2)

Yaz Aylarinda Suç (1)

Muhabir: Rabia Mollaoğlu