Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Mayıs ayı toplantısında, Ortahisar ilçesi Yeşilvadi Mahallesinde çay fabrikası kurulmasıyla ilgili imar planı gündeme geldi. Mecliste yapılan değerlendirmelerde, bölgenin imar yapısının fabrika kurulmasına uygun olduğu kaydedildi. 

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Yeşilvadi Mahallesinde 121 ada 27 numaralı parselin bulunduğu alanda yapılan 1/1000 ölçekli imar planı teklifinin Ortahisar Belediyesi üst ölçekli kararlara aykırılık oluşturmadığı mütala edildi. Bu gündem maddesine  göre çay fabrikası kurulmasının uygun olduğu görüşüldü. 

İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Hüseyin Özderya, “Burası daha önce 1/5000 ölçekli uygulamalı imar planına uygun olduğunu Büyükşehir Belediyemizce onayladık. Çay fabrikası tarımsal faaliyetin uygun olduğuna ilişkin hazırladığımız karardır. Yeşil vadi Ortahisar’da nadir çay yetişen bölgedir.” dedi. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç “Burası Çatak bölgesi. Bir kaç yıldır takibimizde olan bir iş. Alacağımız kararlar o bölgemizi fabrika alanı olarak teşekkül ettiriyoruz. Çaykur’un en nitelikli en kaliteli çayının yetiştiği bölge. Bu bölgeye fabrika kapasiteyi artırmak için.. Ortahisar Belediyesi olarak 5-6 yıldır her yaz çay yolu hem bakım hem yeni yol açma faaliyetlerinde bulunduk. 15-20 gün önce ziyaretimize gelen Çaykur Genel MÜdürümüz ile de bu konuda mutabıkız. Oradaki çayın bölgemizde işleneceği bir fabrikaya kavuşması hem de istihdam oluşması adına şehrimiz açısından güzel bir gelişme. Şimdiden hayırlı olur. Takibimiz devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Sonnur Örnek