Özel İmperial hastanesinden Bayramlaşma Özel İmperial hastanesinden Bayramlaşma

Şube Müdürlüğü, Akçaabat İlçesi Kayabaşı Yaylası’nda, İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin de katılımıyla yemleme çalışması gerçekleştirdi. Bu sayede, doğadaki hayvanların kışın beslenme ihtiyaçları karşılanmış oldu.

Zorlu kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen bu yemleme çalışması, doğal dengenin korunması açısından büyük önem taşıyor. Şube Müdürlüğü, yaban hayvanlarının doğal yaşam alanlarında rahatça beslenebilmeleri için gerekli önlemleri almaya devam edecek.

Şube Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, “Şube Müdürlüğümüz tarafından, zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulamayan yaban hayvanlarının desteklenmesi amacıyla Akçaabat İlçesi Kayabaşı Yaylasında İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin katılımı ile yemleme çalışması yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

    

Editör: Sinem Demirgöz