AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, geçtiğimiz günlerde Trabzon’daki basın mensuplarıyla bir araya gelerek turizm sezonunda alınması gereken tedbirler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerini dinledi. Trabzon’un gelişip kalkınması adına en önemli faktörlerden biri olan turizme büyük önem veren Başkan Mumcu, Trabzon’un bu konuda büyük bir şansa sahip olduğunu vurguladı.

Basın mensuplarının görüş ve önerilerini bir dosya haline getiren Başkan Mumcu, görüşleri çözüm önerileri ile birlikte kısa sürede raporlaştırarak Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ı ziyaret etti. Gerek basın mensupları, gerekse sektör temsilcileri ve kamuoyundan gelen talep ve şikayetlerle ilgili uzun görüşmeler gerçekleştiren Başkan Mumcu, turist memnuniyeti kadar Trabzon halkının da memnuniyetinin yüksek olması gerektiğini belirtti.

Sezonda hiçbir aksaklık yaşanmaması adına atılması gereken tüm adımların atılacağını özellikle vurgulayan Mumcu, görüşmelerin devam edeceğini ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve sektörün her kademesine inerek sorunsuz bir turizm sezonu için en kısa sürede gerekli tüm hamlelerin hızlı bir şekilde atılacağına işaret etti. Başkan Mumcu, "Trabzon’un turizmde hak ettiği yeri alması için tüm paydaşlarla iş birliği içinde çalışacağız. Turizm sezonunun sorunsuz geçmesi için gerekli tüm önlemleri alacağız ve Trabzon’u en iyi şekilde tanıtacağız, sayın İl Müdürümüz Tamer Erdoğan'da samimi gayretleriyle süreci en sıkı şekilde takip ediyor, kendisine de özel hassasiyetinden ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.

DİREK UÇUŞ SAYILARI ARTIRILDI

Trabzon Antalya’dan sonra ikinci sıraya yerleşti Trabzon Antalya’dan sonra ikinci sıraya yerleşti

Öte yandan Başkan Mumcu, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden direk uçuşların da yakın bir süreçte başlayacağını vurguladı. Katar’dan geçen yıl Trabzon’a haftada 3 direk uçuş olduğunu hatırlatan Başkan Mumcu, bu yıl ise 24 Ağustos’a kadar Çarşamba ve Pazar hariç her gün Doha’dan Trabzon’a direkt uçuş yapılacağını söyledi. Başkan Mumcu, ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nden de geçen yıl haftada 3 olan direkt uçuş sayısının 5 çıkarıldığını belirtti.

Editör: Rabia Mollaoğlu