Filistin davasını dünya genelinde tanıtan ve Filistin kimliğinin sembolü haline gelen karikatürist Naci El Ali'nin, ünlü "Hanzala" karakterlerinden oluşan sergisi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Müzesi Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.

Trabzon Kültür Yolu Festivali, Naci El Ali'nin ünlü "Hanzala" karakterlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, serginin Filistin halkının yaşadığı acıları ve direniş ruhunu en iyi şekilde aktaracağını belirtti. Sergi, 30 Haziran’a kadar her gün 09.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Başkan Genç'i arayanlar ulaşamadı Başkan Genç'i arayanlar ulaşamadı

MAZLUM HALKLARIN DİRENİŞİ VE UMUDUNU TEMSİL EDİYOR

Trabzon Kültür Yolu Festivali çerçevesinde, Filistin halkının direnişini ve özgürlük mücadelesini simgeleyen Hanzala karakterinin sergisini Trabzon’da ağırlamaktan büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Naci El Ali’nin eserlerinde hayat bulan Hanzala, yalnızca Filistin halkının değil, dünya genelindeki tüm mazlum halkların direnişini ve umudunu temsil ediyor. Bu sergi, Filistin topraklarında devam eden adaletsizliklere uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek adına önemli bir adım. Serginin, Filistin halkının yaşadığı acıları, umutları ve direniş ruhunu ziyaretçilere en iyi şekilde aktaracağına inanıyorum. Tüm sanatseverleri ve vatandaşlarımızı bu anlamlı sergiyi ziyaret etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.