Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Meydan Parkı’nda bulunan Turizm Zabıta Ofisi’nin açılışını yaptığı sırada Oteller Birliği temsilcisi duruma tepki gösterdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle Turizm Zabıta Ofisi’nin açılışı yapıldı. Başkan Genç, ofisin açılışını yaptıktan sonra zabıta ekipleri ile birlikte toplu fotoğraf çekildi. Açılışta bulunan Trabzon Oteller Birliği Başkanı Mustafa Aksu, Başkan Genç’in yanına giderek kayıt dışılıkla ilgili konuşmak istedi. Aksu, “Trabzon’daki kayıt dışılarına ne zaman kanun hükmünü uygulayacağız?” diye sordu. Başkan Genç, cevaben “Sorununuzu takip ediyoruz. Biz de bunun üzerine çalışıyoruz.” dedi.

Trabzon’da kentsel dönüşüm alanı ilan edilen yerin bir kısmı kaldırıldı Trabzon’da kentsel dönüşüm alanı ilan edilen yerin bir kısmı kaldırıldı

Fotoğraf çekimi sırasında ise Aksu, alanda bulunanlara hitaben “Her yerde çekilirim. Ancak kayıt dışılarla yan yana resim vermem.” derken, açılışta bulunan bir isim ise “Biz kayıt dışı değiliz” diye karşılık verdi.

Editör: Sonnur Örnek