Yabancı uyruklu şahsın midesinden 53 paket uyuşturucu çıktı Yabancı uyruklu şahsın midesinden 53 paket uyuşturucu çıktı

Trabzon’da uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi gözaltına alındı.

Trabzon’un Yomra ilçesi Sancak Mahallesi'nde 11 Haziran 2024 tarihinde saat 16.20 sıralarında yaşanan olayda, dört kişi uyuşturucu madde kullandıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. C.Ç. (27), E.A. (29), B.D. (23) ve E.K. (28) isimli şahıslar, ambulansla hastaneye sevk edildi.

Olay sonrasında yapılan incelemelerde, E.A.'nın hayati tehlikesinin devam ettiği ve tedavisinin sürdüğü belirtildi. B.D. ve E.K. ise tedavilerinin ardından taburcu oldu. Ancak, C.Ç. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, uyuşturucu maddeyi temin eden M.A. (22), M.K. (42) ve E.A. (30), Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile emniyet ekiplerince gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, 7.86 gram skunk esrar maddesi ve 3 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Hastaneden taburcu edilen B.D. ve E.K. hakkında da uyuşturucu madde kullanmak suçundan soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma işlemleri devam etmektedir.

Editör: Rabia Mollaoğlu