Bakan Kacır: “Akıncı 1,5 saate yakın bir zaman içerisinde İran’da düşen helikopterin lokasyonunu tespit etti” Bakan Kacır: “Akıncı 1,5 saate yakın bir zaman içerisinde İran’da düşen helikopterin lokasyonunu tespit etti”

Trabzon İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail tarafından ambargoyu delmek ve Filistin’e yardım ulaştırmak için harekete geçti. 23 Nisan Salı günü İstanbul’dan yola çıkacak Özgürlük Filosu’na Trabzon’dan 5 kişinin katılacağı öğrenildi.

Özgürlük Filosu, Filistin'e yönelik ambargoyu delerek insani yardım ulaştırmayı amaçlayan uluslararası bir girişimdir. Trabzon'dan yola çıkacak olan 5 kişi, bu önemli misyona katılarak Filistinlilere destek olmayı hedefliyor.

İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayarak katliam yaptığı Filistin’de insanlar aylardır eğitim, sağlık, barınma ve can güvenliği sorunu yaşıyor. Dünyanın birçok ülkesinden yapılan yardımların Filistin’e ulaşmasını engelleyen İsrail’a karşı Özgürlük Filosu harekete geçti. Bu filoda yer alacak olan Trabzon’dan 5 kişi, yardım ve katkı beklediklerini açıkladı.

Editör: Sonnur Örnek