Kültür ve Turizm Bakanlığının ikincisini düzenlediği Trabzon Kültür Yolu Festivali kapsamında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy ve dijital içerik üreticisi Ömer Başdoğan Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde dün söyleşi gerçekleştirdi. Ersoy, “Türkiye’nin her yerinde varken bürokraside, kamuda, diplomaside, istihbarat var, kabinede, mecliste falan her yeri Trabzon sarmışken Trabzon’da Araplar gelmişler. Enteresan bir denklem olmuş” derken Trabzonspor’a da değinmeyi ihmal etmedi.

İLK ÇÖMLEKÇİ’Yİ SORDU

Söyleşide Çömlekçi ise mizah konusu oldu. Habertürk spikeri Ersoy, “Uçaktan indi önce Çömlekçi’yi sordu. Ben hiç bilmiyorum.” dedi. Başdoğan, “Ben Trabzon’a 6-7 defa geldim. Usta otelden çıkıyorum. Ne yapıyım diyorum. Sağdan aşağı inince Çömlekçi, sola çıkınca Trabzon Meydan, onun üstü Boztepe.” şeklinde konuştu.

ERSOY’UN TRABZON’DA İLGİNÇ BİR ANISI

Trabzon’da yaşadığı ilginç bir anıyı anlatan Ersoy, “Restorandayken çalışan bir arkadaş bağırdı bana. ‘Gel bakim buraya’ dedi. ‘Ben seni nereden tanıyorum’ dedi. Çıkaramadı da. ‘spor spikeriydin değil mi sen?’ sordu. Ben de ‘yok abi’ dedim. ‘Ben seni tanıyorum. Bizim buradan mı tanıyorum, neyse çıkaramadım hadi git’ dedi.” şeklinde anlattı.

TRABZONLULAR HER YERDEYKEN ARAPLAR TRABZON’DA

Ersoy, sözlerinin devamında “Trabzonlular ile ilgili geliyoruz diye paylaştığımızda çok yoğun bir şekilde Arap nüfusundan söz ettiler. Biz de yayınlarda zaman zaman haberler yapıyoruz bununla ilgili. Ben uzun zamandır gelmiyorum. Hakikaten gerçekliği oluşmuş galiba. Artık Trabzon’da hatrı sayılır bir Arap nüfusu var. Yani siz Türkiye’nin her yerinde varken bürokraside, kamuda, diplomaside, istihbarat var, kabinede, mecliste falan her yeri Trabzon sarmışken Trabzon’da Araplar gelmişler. Enteresan bir denklem olmuş.” ifadelerini kullandı.

TRABZON’DA GELİŞME VAR

Dijital içerik üreticisi Başdoğan ise Trabzon’un geliştiğini söyleyerek “Acayip gelişim var Trabzon’da. Dünyada kabul görmüş ne kadar lüks otel varsa hepsi Trabzon’da bir de yan yana.  Normalde bu otelleri yan yana bulamazsın dünyanın hiçbir yerinde.” şeklinde yorumuna katılımcılar ise “Arazi kıtlığından” diye cevap verdi.

MSB teröristlerden ele geçirilen malzemeleri paylaştı MSB teröristlerden ele geçirilen malzemeleri paylaştı

Editör: Rabia Mollaoğlu