Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi mücadele eden Trabzonspor Basketbol A Takımı, Final Grubu’ndaki ilk maçında Bossan'ı 88-54 mağlup etti.

Maçın ilk periyodunu 20-8 önde kapattı, devreye 38-23 önde girdi.

İkinci yarıyla beraber coşkusunu artıran ekip, üçüncü periyodu 65-38 önde bitirirken maçın son periyodunda ise 23 sayı daha atarak karşılaşmayı 88-54 galip tamamladı. Final Grubu ikinci maçını 11 Haziran Salı günü saat 13.00'te Tofaş Spor Salonu’nda ÜNSPED takımıyla oynayacak.

Trabzonspor yeni sezon  ‘İnatçı formalar’ını tanıttı Trabzonspor yeni sezon ‘İnatçı formalar’ını tanıttı

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan antrenör H. Osman Ekici, “Final grubuna galibiyetle başlamak bizim için çok önemliydi. Oyuncularım sahada iyi bir performans sergiledi ve bu galibiyeti hak ettiler. Hepsini yürekten tebrik ediyorum. Maçın detaylarına gelecek olursak, özellikle ikinci periyotta oyundan düştüğümüz bir an oldu. Bu dönemde rakibimiz üstünlüğü ele geçirdi. Ancak, üçüncü periyotta sahaya çıktığımızda toparlandık ve oyunu tamamen kontrol altına aldık. Önümüzdeki maçlara en iyi şekilde hazırlanıp sezonu şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Sonnur Örnek