Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Basketbol A Takımı, play-off son 12 turu rövanşında ilk maçta 84-68 mağlup olan Gaziantep Belediye’ye 91-82 yenilerek adını Final Grubu’na yazdırdı.

Talat Özkarslı Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodu 27-20 sona erdi.

Karşılaşmanın ilk yarısı ise 44-43 Gaziantep Belediye’nin üstünlüğü ile geçildi.

Üçüncü periyot Gaziantep Belediye’nin 68-54 üstünlüğü ile geçildi. Son periyotta ise Trabzonspor 28 sayı daha attı ve karşılaşma 91-82 sona erdi.

Bu sonuçla Trabzonspor adını Final Grubu’na yazdırdı. Final grubunda 6 takım mücadele edecek. Mücadeleler tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Müsabakalar sonrası Final Grubu’nu ilk iki sırada tamamlayan ekipler TB2L’de mücadele etmeye hak kazanacak.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan antrenör H. Osman Ekici, “Oyuna kötü başladık. İkinci çeyrekte geriden gelip ilk yarıyı dengeledik. Oyunun üçüncü çeyreğinde basit top kayıplarıyla beraber tekrar rakibi avantajlı duruma getirdik. İlk maçın skor avantajıyla Final Grubu’na kalmaya hak kazandık. Final turunda tüm taraftarlarımızı takımımıza destek olmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Dergisi'nin 219. sayısı çıktı Trabzonspor Dergisi'nin 219. sayısı çıktı

Trabzonspor Basketbol Şube Sorumlusu Ceyhun Eskici ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Zor bir eşleşmede tur atlayan taraf olmayı başardık. Final Grubu’nda da başarılı bir performans gösterip Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne çıkmak istiyoruz. Final Grubu müsabakalarının oynanacağı şehir henüz belirlenmedi. Fakat neresi olursa olsun başta Başkanımız Ertuğrul Doğan ve tüm yönetim kurulu üyelerimizin motivasyonu ve taraftarlarımızın desteği ile sezonu şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz."