Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Trabzonspor Basketbol A Takımı, play-off son 12 turunda Gaziantep Belediye’yi 84-68 mağlup etti.

Hayri Gür Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodu 23-13 sona erdi. Karşılaşmanın ilk yarısı ise 35-36 Gaziantep Belediye’nin üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıyla beraber baskısını artıran ekip, üçüncü periyodu 56-48 bitirirken maçın son periyodunda ise 28 sayı daha atarak karşılaşmayı 84-68 galip tamamladı.

Başkan Genç hakemlik camiasının yanında Başkan Genç hakemlik camiasının yanında

Son 12 turu rövanş maçında 25 Mayıs Cumartesi günü deplasmanda Gaizantep Belediye ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan antrenör H. Osman Ekici, “Hafta içi bu karşılaşmaya iyi hazırlandık maçın zor geçeceğini biliyorduk. İlk yarıda oyunun bazı bölümlerinde kolay pozisyonlar verip rakibimizin geri gelmesine neden olduk. İkinci yarıda istediklerimizi doğru yaparak maçı kazanmasını bildik. Rövanş karşılaşması için avantaj sağlamış olduk. Rövanş karşılaşması için en iyi şekilde hazırlanarak turu geçmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.