Bordo mavili ekibin Hatayspor ile Papara Park'ta karşı karşıya geleceği mücadele 17.00'de başlayacak.

Trabzonspor'da Teknik Direktör Abdullah Avcı, mücadelesi öncesi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"8. müsabakayı oynuyoruz. Oyunculardan 8 haftadır ayrıyız. 8 haftada bazen 13 oyuncu, ilk 11in 7-8 oyuncusunun olmadığı süreçte bizim de istemediğimiz bir takım sonuçlar aldık. Ama bugün ulaşılabilir hedefte duruyoruz. Bugün Hatayspor’u kazanarak bu süreçten sağlıklı biçimde çıkmak istiyoruz. Taraftarlarımızı üzmüş olabiliriz. Onları çok seviyoruz. Bu süreçte destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bu desteklerini devam ettirsinler.

Hatayspor bu oyuna kafa yoruyor. Her şeyden parça parça kullanan bir takım. Zayıf takımları var tabii ki. Biz Hatayspor maçını kazanıp önümüzdeki süreci iyi geçirmek istiyoruz.

Afrika Kupası’ndaki oyuncular çok süre almadı. Nasıl antrenman yaptıklarının verilerini istedik. Tamamen hazır diye düşünülmesinler.

Ajax’ta Ahmetcan Kaplan için muhteşem gelişme! Ajax’ta Ahmetcan Kaplan için muhteşem gelişme!

Umut Bozok benim aldığım, zaman zaman da kullandığım bir gol kralı. Futbolda bunlar var. Karşımıza aldık. İhtiyacımız var bunu söyledik. Bize yardımcı olmaya çalışacak.

Ben biraz kurumcuyum. Başkan ve yönetim kuruluyla fikir alışverişi yaparak ilerliyoruz. Oyuncuların alacağı ücretler, transfer bedelleri gerçeği yansıtmıyor. Taraftar yeni yüz görmek isteyebilir ama 2 gün sonra da bu maliyetin altına kulübümüzü sokmak istemedik. Trabzonspor hala geçiş sürecindeyse bunlar olacak. Aldığımız oyuncu kariyeri çok yüksek. Gelir gelmez bize önemli katkı sağlayacağının mesajını verdi. Kulübümüzü gereksiz borçlandırmadan önümüzdeki dönemin startını vererek Trabzonspor’un bütçesinde yarışacak bir durumu oluşturabilmeyi istiyoruz.

Bu seneki hedefimizde duruyoruz. Bu kadar oyuncunun olmadığı geçiş döneminde sabır istiyorum.

Ben bir teknik adamım ve sahanın içerisinde kalan birisiyim. Buradaki hassasiyetim şu; bu oyunun marka değeri, hızlandırmak, daha iyi oynayabilmek için düzgün zeminler lazım. En önemlisi de oyuncu sağlığı açısından düzgün zemine ihtiyacımız var.

TFF kulüplere yazı yazmış. Bundan mutlu oldum. Bence peşini bırakmasınlar. Türk futboluna yardımcı olmaya çalışsınlar."

Editör: Sinem Demirgöz