Karşılaşmanın ardından konuşan Denswil, “Doğrusunu söylemek gerekirse bugün ihtiyacımız olan 3 puandı. Bugün ki maçtan sonra önümüzdeki hafta oynayacağımız maçın bizim için ne kadar, taraftarlarımız için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bugün 3 puan ile ayrıldık.

Önümüzdeki hafta oynayacağımızı o maça iyi bir duygu ile girmek istiyorduk.
İlk yarıda denedik. Çok fırsat yarattık aslında kendimize. Ancak belki de o istediğimiz ve farkı yaratacak golü bulamadık.
Trabzonspor’da Umut Bozok, 280 gün sonra kendine geldi…
Ama ikinci yarı başlangıcında soldan sağa, sağdan sola oyunun yönünü çok hızlı çevirip o istediğimiz boşlukları bulduğumuz anda golleri atıp bundan faydalandık.
Belki ilk yarıda yapabilirdik. Ancak ikinci yaptık. Bizim adımıza çok iyi oldu. Herkes mutlu. Ben mutluyum, taraftarlarımız mutlu, takım arkadaşlarımız mutlu” dedi.

Abdullah Avcı:"Böyle bir deplasmanda kazanmak bizim için son derece değerliydi" Abdullah Avcı:"Böyle bir deplasmanda kazanmak bizim için son derece değerliydi"

Visca’nın oyundan çıkarken kaptanlık pazu bandını takması ile ilgili olarak ise Denswil, “Bu takıma kaptanlık yapmak, bu takımın kaptanlarından biri olmak benim adıma çok büyük gurur. 3 yıldır buradayım. Takımın en tecrübeli oyuncularından birisiyim. Ama kimin kaptanlık pazu bandını taşadığı önemli değil. Sahada 11 kaptan olması. 11 kaptanın sizi galibiyete getirmesi” dedi.