Trendyol süperligin 24. Haftasında ligde kötü günler geçiren iki takım Beşiktaş ve Trabzonspor haftanın maçında karşı karşıya geldi. İlk yarının geneline baktığımızda Trabzonspor geçtiğimiz haftalara oranla biraz daha iyi görünürken, bordo mavililer özellikle Trezeguet’in  dönüşü ile ataklar geliştirmeye çalıştı. Visca’nın etkisiz kalması Trabzonspor’u aradığı gole ulaştıramadı. İlk yarının son dakikaların da Beşiktaş ceza sahası içinde Bardhi’nin formasından çekilerek yere düşürülmesi bence penaltıydı. Bir penaltı daha nasıl olabilir ki hakem Arda Kardeşler, Var’dan gelen uyarı ile oyunu devam ettirdi. Bu pozisyonun ardından gelişen Beşiktaş atağın da siyah beyazlılar golü buldu. son haftaların formsuz oyuncularından Uğurcan’a yediği bu gol yakışmadı.Milli Takım kalecisi bu golü yemez, yememeli. Hep diyorum Uğurcan bir kaç maç dinlendirilmeli, yerine genç kaleci Onurcan oynamalı, artık Abdullah hoca buna cesaret göstermeli.

Beşiktaş’ın golü sonrası gelişen Trabzonspor atağın da, bordo mavililer gole yaklaşsa da sonuç alamadı. Bu atak ilk yarın son atağı oldu. Borda-Mavililer soyunma odasına 1-0 yenik gitti. İkinci yarıya Trabzonspor etkili başladı önce Eren daha sonra Mehmet Can’ın ceza sahası içinde çektiği şutlardan aradığı golü bulamadı. İkinci yarının ilk yirmi dakikasın da oyunun üstünlüğü Trabzonspor daydı.Trabzonspor da göze çarpan en önemli eksikliklerin başın da hücum da çoğalamamak. Özellikle ani gelişen ataklarda bu eksiklik ön plana çıkıyor. Trabzonspor’un savunma oyuncuları 18 yaşındaki Semih’i durduramadı.   

 Trabzonspor oyun olarak biraz toparlanmış gözükse de bunu skora yansıtamadı. Trabzonspor tarihin de ben 4 maç üst üste kaybettiğini hatırlamıyorum. Trabzonspor’a bu durum hiç yakışmıyor, başta Başkan Ertuğrul Doğan, yönetim, Abdullah Hoca ve futbolcular artık şapkayı önünlerine koyup derin derin düşünmeliler.  Böyle gitmez arkadaşlar. Bu camia bu kötü sonuçları hak etmiyor.Ara transfer dönemin de transfer yapmazsanız bile sezon sonu bu kaçınılmaz bu takımın kökten değişmesi gerekiyor.Trabzonspor’ da bazı şeyler tükenmiş durumda. Bu duruma nasıl çözüm bulunacak. Gerekli radikal kararlar alınmalı bence. Trezeguet iki yüzde yüzlük gol pozisyonun dan yararlanamaması büyük şansızlıktı. Yazımı futbolda klasik bir cümle olan önümüzdeki maçlara bakacağız söylemiyle bitirmek istiyorum ama anlaşılan bu gidişle bakamayacağız.