Trabzonspor, Beşiktaş karşısında oyunu tempolu başlayan taraf oldu. Sağda Visca ve solda Trezeguet ile ataklar geliştirdi. Topa daha fazla hakim oldu. Ancak net gol pozisyonu pek bulamadı. Beşiktaş beklenenen bir futbolu ortaya koyamazken yine hakem skandalı ile  İstanbul takımına imkanlar ve gol sağladı. Siyah-beyazlı takımın Semih ile kazandığı golden önce Trabzonsporlu Bardhi, Beşiktaş ceza sahasın içinde adeta forması sırtından çıkarılancasına Sveensson tarafından çekilerek yere düşürüldü. Hakem Arda Kardeşler sadece izledi. VAR’daki acemi hakem Alper Çetin de yazık ki Kardeşler’i çağırmadı. Allah sizleri bildiği gibi yapsın.

 Trabzonspor ilk 45 dakikada Beşiktaş’a karşı üstünlük sağlamıştı. Orta sahada Mendy’nin futbolu Bordo-Mavili takımı oyun hâkimiyetine büyük bir katkı sağladı. Futbolun değil ilk 45 dakikadaki skor maalesef Arda Kardeşler’in  ve VAR hakemlerinin adaletsizliği idi. Fırtına’nın tek eksikliği ise cesaretsizliği ve  3.bölgede ise Enis Destan’ın tek başına kalmasıydı. Beşiktaş’ın taraftarlarıyla buluşması   için  Trabzonspor  yine kurban edildi. Golden önce Mendy’i  yapılan  hareket  bariz bir faul idi.

İkinci yarıda ise Trabzonspor oyunu kendi lehine çevirmek için elinden geleni yaptı. Elindeki kısıtlı kadrosuyla Beşiktaş karsısında oynayan Trabzonspor ancak hakem kararları ile kazanan taraf İstanbul ekibi oldu. Trabzonspor’un savunmasının iki kenarında ve stoperlerde görev yapan adeta tutarekliler.. Eren, Mehmet Can, Denwsill ve Baniya  futbolu haniya. Fırtına’nın Afrika kupasında forma giyen futbolcular gelmedikçe bu kadroyla maç kazanması çok çok zor bence. Dün gece Beşiktaş maçının ikinci yarısının sonlarına doğru Trezeguet ile yakalanan net gol pozisyonları bizim mahallede futbola yeni ayak basan gençler bile atardı. Bunları atamıyorsanız, ne kadar oynarsanız oynayın kazanmazsın. Çünkü puan veya puanlar tabelaya göre yazılıyor. Mandy ve Trezeguet hariç gerisi lumbar ağzına..