İki haftadır hakemler tarafından doğranıyor Trabzonspor.

Geçen hafta Kasımpaşa maçında bu haftada Beşiktaş maçında hakemler Trabzonspor’u resmen doğradı. Bu şaklaban hakemler utanmadan sıkılmadan maçları Trabzonspor’dan alıp rakiplerine veriyorlar.Beşiktaşlı Semih'in golünden önce Svenson'un Ardiye yaptığı hamle net  penaltı ama hakem Var’ı dinliyormuş gibi yapıp sonra da oyunu devam ettiriyor. 

Sizi gidi şaklabanlar.

Nasıl olsa Trabzonspor kötü. Tribünler, taraftarlarda Trabzonspor yönetimi, hocası ve futbolcularına da tepkili. Fırsat bu fırsat deyip aradan fırlayıp Trabzonspor aleyhine yıllardır yaptıkları komploları tekrar sergilemeye başladılar. 

ŞAKLABAN VİCDANSIZLAR.

VAR'a gitse hakem Arda Kardesler, pozisyonu incelese penaltıyı verecek ama gitmiyor işte VAR'a, izlemiyor. Bu da yetmiyor akabinde Mendy''e yapılan hareket Faul ve onu da görmek istemeyen hakem golü de bir güzel yememize sebep oluyor.

Hakemin üst üste yaptığı bu fahiş hatalar nedeniyle Trabzonspor hiç de hak etmediği şekilde  maçı  mağlup bitiriyor.

Bir Trezeguet etkisi bile takımın havasını nasıl değiştirmiş.

Trezeguet, Onuachu ve Pepe bu takımın yüzde ellisiyken Afrika Kupası nedeniyle bu futbolculardan bu zamana kadar eksik kalınması ve alternatiflerinin de düşünülememesi hem yönetimi hem de Avcı’yı artık iyice bunaltıyor. Haklı taraftar ama Trabzonspor'un gücü bu, bu kadar bundan fazlası da olmaz.

İlk yarım saat Trabzonspor gerçekten gücü yettiğince Beşiktaş'a nefes aldırmadı ama bu gece Trabzonspor hiç de ummadığı bir hakem faktörü ve hakem rezaletiyle karşılaştı.

Maçın sonlarına doğru Trezeguet biraz daha şanslı olsa biraz daha dikkatli olsa dünkü  bu maçın berabere bitmemesi için bir neden yoktu. Ama futbolun kaderini futbolun tanrıları belirliyorsa bu aksam Trabzonspor bu maçtan mağlup ayrılmamalıydı.

Son dört beş  haftadır hatta Fenerbahce maçından sonra Trabzonspor'u ilk kez derli toplu ve ne yaptığını bilen şekilde ilk kez gördük.

Ama futbolcu mantalitesi, kalitesi ve fundemantalitesi de önemli ve bunlar ne yazık ki Trabzonsporlu futbolcuların bazılarında ya yok ya da kısmen yetersiz.

Beşiktaş, Trabzonspor’u yenecek kadar öyle ahım şahım futbol oynamadı ama, Avcı'nın Enis Destanı sahadan çekip de son on beş dakikayı forvetsiz oynatmasını anlayamadım.

Galiba cezalı duruma düşsün istemedi.Herhalde nasılsa bu maç gitti bari önümüzdeki haftalarda forvetsiz kalmayayım diye düşündü galiba.