CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Sevinçli Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Turan, “Turizm ilçesi Maçka olarak bilinirken, derelerimize evlerin akarları akmasına izin veriyoruz. Bu turizm ilçesine yakışmıyor! Eskiden derelerde yüzülür, balık tutulurdu. Şimdi ise derelerimiz lağım kokuyor. Bu sorunu çözmek için Maçka'ya kanalizasyon ağı yapacağız. Derelerimizi tekrar eski günlerine kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

DERELERİMİZ  (3)

Trabzon ili Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Suat Bayraktar açıklamalarda bulundu Trabzon ili Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Suat Bayraktar açıklamalarda bulundu

YOLLARA STANDARTA GETİRECEĞİZ

Maçka'nın en büyük sorunlarından birinin de yol olduğuna vurgu yapan Turan, “Maçka’da hala yol sorunu var. Bu sorunu çözmek için iki araçlık standart yollar yapacağız. Yol yaparken köylerin yanında arazisi olanlardan muvafakatname alacağız. Belediye olarak istimlak hakkımız yok. Onlardan alacağımız 1,5-2 metrelik yerlere duvarlarını ve kanalizasyonu yaparak sağlam yollar inşa etmek istiyoruz. Maçka'da standart yollar yapmamızın nedeni, yapılan yolların yüksek tonajlı kamyonların yolun bozulmasına neden olması ve eski haline döndürmesidir. Bu para devletin yani sizin paranız. İki araçlık standart yollar yaparak bu israfı önleyebiliriz." diye konuştu.

DERELERİMİZ  (2)

Kaynak: Erdoğan Bekar- Karadenizde Sonnokta