Trabzon Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu bugün Başkan Ahmet Metin Genç yönetiminde gerçekleştirildi.

Başkan Genç, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Eray Kömürcüoğlu’nun atandığını açıkladı. Turizm Zabıta Ofisi verilerini de paylaşan Başkan Genç, “662 turiste hizmet verdi. 165’i yerli 497’si ise yabancı turistleri oluşturuyor. Meydan’da turistlerin yoğun olduğu yerde 497 ziyaret eden ofisimizi döviz bürolarının yerini , fiyat anlaşmazlığı olan yerleri şikayet etmek için, ikamet ettikleri yerde yaşadıkları problemi şikayet etmişler. Bire bir değerlendirme konusunda önemli hizmet birimini şehrimize kazandırdık.  Fiyatlarla ilgili şikayetlerde de mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundu.

RADİKAL ADIMLAR ATILDI

Turistlerden gelen şikayetler arasında döviz bürolarının yerleri, nöbetçi eczaneler, gezilecek ve konaklanacak yerler, yeme-içme mekanları ve bazı yerlerdeki fiyat anlaşmazlıkları gibi konuların ön planda olduğunu vurgulayan Başkan Genç, turizmin gelişmesine önemli katkı sağlayacak bir uygulama olarak gördüğü turizm zabıta ofislerinin, yerli ve yabancı turistlerin yaşadıkları problemlerin çözümünde etkin rol oynayacağını ve turizme olumlu katkı sunacağını belirtti. 

ŞİKAYETLER BİREBİR DEĞERLENDİRİLDİ

Başkan Genç, şikayetlerin birebir değerlendirilmesi konusunda önemli bir hizmeti şehre kazandırdıklarını vurgulayarak, “Turizm Zabıta Ofisi hem yerli hem de yabancı turistlerimizin faydalanacakları önemli bir mekanizmadır. Şehrin merkezinde böyle bir yerin olmasını önemsiyoruz. Ofislerimizin sayısını artıracağız” dedi.

Trabzon Büyükşehirden yenilikçi güneş enerjisi  projesi Trabzon Büyükşehirden yenilikçi güneş enerjisi projesi