Kültür ve Turizm Bakanlığının ikincisini düzenlediği Trabzon Kültür Yolu Festivali kapsamında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy ve dijital içerik üreticisi Ömer Başdoğan Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde dün söyleşi gerçekleştirdi. Ersoy, “İstanbul’a gelip Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlamayın o zaman. O zaman İstanbul’da da Trabzonspor bayrağı asmayın Boğaz Köprüsü’ne.” dedi.

UĞURCAN ÇAKIR’A YANLIŞ YAPILDI!

Euro 2024’tePortekiz karşısında alınan yenilgiyle birlikte Türkiye A Milli Teknik Direktörü Montella’nın Trabzonspor’lu Uğurcan Çakır’ı oynatmamasıyla ilgili gelen soruya Başdoğan, “Adam deneme yanılma yapıyor da. Deneme yapılma yapılacak bir şampiyonada değiliz ki. Evet abi kötü yanlış yaptı.” dedi.

TRABZON’DA DİĞER TAKIMLARIN ŞAMPİYONLUKLARI KUTLANMALI

Trabzon’da diğer takımlarının şampiyonluğunun neden kutlanamadığını soran Habertük spikeri Ersoy, Trabzonsporluların nasıl ki İstanbul’da kutlama yapma hakkına sahipse diğer takımların da Trabzon’da kutlama yapma hakkına sahip olduğunu açıkladı.

Ersoy, “İstanbul’a gelip Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlamayın o zaman. O zaman İstanbul’da da Trabzonspor bayrağı asmayın Boğaz Köprüsü’ne. Trabzon meselesinde dediğim gibi o zaman İstanbul takımlarının olduğu yerde Trabzonspor şampiyonluğunu kutlayamazsınız. İstanbul’dan Trabzon’a öğretmenlik yapmaya gelen Beşiktaşlı, neden kutlama yapamıyor? Ya Fenerbahçeli!” dedi.

ÇİFTE STANDART

MSB teröristlerden ele geçirilen malzemeleri paylaştı MSB teröristlerden ele geçirilen malzemeleri paylaştı

Katılımcılar ise futbolda yaşanan şiddetin 2011-2012 yılı sezonundaki şike sürecine bağlı olarak arttığını söyledi. Yetkililerin medya dahil süreci köpürttüğünü, istenilen elde edilince Trabzonspor’un kötü duruma düştüğünü açıkladı. Ersoy ise “Bu çifte standart. Belki de konu Trabzon değil. Trabzon ve Trabzonspor’un böyle bir şöhreti var.” dedi.

Editör: Rabia Mollaoğlu