Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Araklı Kaymakamı Yusuf Akın ve Trabzon İl Jandarma Komutanı Mustafa Erdem; Yanbolu-Santa grup yolunda ve turizm potansiyeli yüksek Yanbolu havzasında önemli incelemelerde bulundu. Bu ziyaret, bölgenin altyapısını güçlendirme ve turizm olanaklarını artırma amacı taşıyor.

“YANBOLU-SANTA GRUP YOLUNUN TAMAMLANMASI, BÖLGEYE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAK VE TURİZM POTANSİYELİMİZİ ARTIRACAK’’

Belediye Başkan Hamza Bilgin, Yanbolu-Santa grup yolunun bölge için taşıdığı önemi vurgulayarak, “Yanbolu-Santa grup yolunun tamamlanması, bölgeye ulaşımı kolaylaştıracak ve turizm potansiyelimizi artıracak. Bu yol, sadece turizm için değil, aynı zamanda bölgede yaşayan vatandaşlarımızın günlük yaşamını da olumlu yönde etkileyecek. İnşallah Valimiz Aziz Yıldırım'ın ve Gümüşhane Valimiz Alper Tanrısever'in destekleriyle projelerimizi ve hedeflerimizi hayata geçireceğiz." dedi. Ayrıca, Yanbolu havzasının zengin doğal güzelliklerinin korunarak turizme kazandırılmasının önemine dikkat çeken Bilgin, sürdürülebilir turizm projeleri üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bakan Uraloğlu  belediye başkanlarıyla toplantı yaptı Bakan Uraloğlu belediye başkanlarıyla toplantı yaptı

VALİ AZİZ YILDIRIM’DAN TURİZME TAM DESTEK 

Vali Aziz Yıldırım ise Yanbolu havzasının Trabzon için stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade etti. "Bu bölge, eşsiz doğal ve kültürel zenginliklere ev sahipliği yapıyor. Amacımız, bu değerleri koruyarak sürdürülebilir bir turizm modeli geliştirmek ve böylece bölge ekonomisine katkıda bulunmak," şeklinde konuştu.

GÜMÜŞHANE VALİSİ ALPER TANRISEVER: "BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ TURİZMİ CANLANDIRACAK"

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever de incelemelere katılarak, bölgenin turizm potansiyelini değerlendirdi. Tanrısever “Santa Harabeleri, Gümüşhane ve Trabzon illeri arasında önemli bir turizm koridoru oluşturuyor. Bölgesel işbirliği ile turizmi canlandırarak, hem ekonomik hem de sosyal anlamda büyük kazanımlar elde edebiliriz." dedi.

İncelemeler sırasında, Yanbolu havzasının turizm açısından taşıdığı potansiyelin değerlendirilmesi ve bu potansiyelin en iyi şekilde kullanılması için yapılabilecek projeler üzerine detaylı görüşmeler gerçekleştirildi.

Editör: Rabia Mollaoğlu