Görsel Sanatlar-Teknoloji Tasarım sergisi gerçekleşti Görsel Sanatlar-Teknoloji Tasarım sergisi gerçekleşti

TBMM'nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yeşiltepe İlkokulunda coşkuyla kutlandı. Öğrenciler hazırladıkları gösterilerle öğretmenlerine ve velilerine büyük bir gurur yaşattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı münasebetiyle Trabzon Ortahisar Yeşiltepe İlkokulunda bir program düzenlendi. Birbirinden renkli gösterilerin ve halk oyunlarının yer aldığı program izleyenlerden büyük beğeni topladı. 
Yeşiltepe İlkokulu okul bahçesinde gerçekleştirilen programa yoğun ilgi oldu. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı gösteride yurdun her yöresinden halk oyunlarıda sergilendi. Trabzon'da birinciliği kazanan horon ekibide gösteride sahneye çıktı izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösteriye damga vuran ise Barış Manço'nun parçalarıyla dans eden çocuklar oldu. Kutlamanın sonunda veliler ve öğretmenler horon halkası kurarak 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

Editör: Sonnur Örnek