Birincilik ödülü “Fırıncı” isimli fotoğrafıyla Faysal Kanber’in oldu. İkincilik ödülüne “Turşu” isimli fotoğrafı ile Ali Rıza Akyüz, üçüncülük ödülüne “El Değirmeni” isimli fotoğrafı ile yine Ali Rıza Akyüz layık görüldü. Meral Çiçek “Köyde Yaşam” isimli fotoğrafıyla, Mustafa Güral “Ağ Düzenleme” isimli fotoğrafıyla, “Murat Yanık “Kuran Okumak” isimli fotoğrafıyla mansiyon ödüllerinin sahipleri oldu. Yomra Belediyesi Özel Ödülü ise “Yomra” isimli fotoğrafıyla Ali Kemal Yanık’a verildi. “4 Mevsim Yomra” 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda ayrıca toplamda 33 eser sergilemeye layık görüldü. 
Yomra Belediyesinin, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile birlikte düzenlediği yarışmaya, 44 katılımcı 163 fotoğraf ile katıldı. TFSF Yarışma Temsilcisi Erdoğan Öğretmen, fotoğraf sanatçıları A. Fatih Sönmez, Metin Öztürk, Şenol Erdener, Metin İnan, Mustafa Zengin, Ali Kahveci, Yüksel Yavuz ve Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’tan oluşan jüri tarafından yapılan derecelendirme ile ödül alan eserler belirlendi. 

Başkan Kaya, “Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız” Başkan Kaya, “Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız”

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçıları ve Juri üyelerine teşekkür etti. Yomra Belediyesi olarak kültür sanat faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Bıyık, “Yomra’mızı sadece Trabzon’un değil, tüm Doğu Karadeniz’in kültür sanat merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu kapsamda faaliyetlerimize devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl 1. Ulusal Fotoğraf Yarışmamızı yapmıştık. Bu yılda 2. Ulusal Fotoğraf Yarışmamızı yaptık. Her yıl bir yenisi yapmak istiyoruz. Birçok kültür sanat aktivitesine imza attık. Yarışmamıza katılan tüm katılımcılara özel olarak teşekkür ediyorum. Katılımları ile kadim ilçemize önemli katkıda bulundular.”

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta