Trabzonspor, seyirciyi tatmin etmeyen oyununa rağmen kazanmaya devam ediyor. Evinde ağırladığı Konyaspor’u, Onuachu’nun biri yılın golü olmaya aday iki golüyle mağlup ederek üç puanı hanesine yazdırdı.

Kadıköy’de 26 yıl sonra gelen derbi zaferinin ardından Bordo-Mavili takımın da tribünlerin de görüntüsü için söylenebilecek tek şey; büyük hayal kırıklığı… O tribünler dolmalı Trabzonsporlu futbolcular da enerji patlaması yapmalıydı. Olmadı.

Trabzonspor’un ilk onbiri ilk yarıda, enerji ve heyecandan yoksun bir futbol ortaya koydu. Özellikle orta saha ve beklerin verimsizliği Karagümrük maçını bile mumla arattı.

Mehmet Can’ın ısrarla önündeki Pepe’ye sırtını dönmesi, onunla oynamak yerine içeriye dönmesi anlaşılır bir durum değildi. Yediğimiz golde ki hatası da kötü oyununa tuz biber oldu. Bir an önce toparlanması gerekir. 

Trabzonspor pas ritmi ve hızı o kadar düşük ki yerleşik defans oynayan defanslara karşı kilidi açmak imkansız hale geliyor. Biz çıkana kadar rakip bütün hatalarını kapatıyor. Buna bir çare bulunmalı. Bunun için de hızlı düşünen ve iyi pas atan bir 8 numaraya acil ihtiyaç var.

Geçen hafta Fenerbahçe maçında en iyi maçlarından birini oynayan Berat son derece kötü futboluyla Trabzonspor’a ecel terleri döktürdü. Ancak tek kötü olan o değildi. Abdülkadir Ömür de dün akşam beklentilerin uzağındaydı.

İlk yarıda net gol pozisyonu dahi üretemeyen Trabzonspor, rakibinin şanssızlığı ile neyse ki devreyi berabere bitirmeyi başardı.

İkinci yarıda hamle bekledik. Abdullah Avcı da gerekeni yaptı. Berat- Bakasetas değişikliği oyunu biraz olsun düzeltti. Takımın en önemli isimleri olan Pepe ve Onuachu sazı eline alınca gol de geldi ve Trabzonspor Onuachu’nun golüyle 1-0 öne geçti.

Ancak gol sonrası Trabzonspor’un oyununu kabul ettirememesi Konyaspor’u coşturdu. İleriye hücum etmek varken geriye oynayan Trabzonspor’un defans oyuncuları hata yapınca Konyaspor bunu iyi değerlendirdi ve beraberliği yakaladı.

Golden sonra Abdullah Avcı ikinci bir hamle yaparak Enis Destan’ı oyuna sürdü. Bu da işe yaradı. Maçın son anlarında Enis Destan’ın asistine topuğuyla vuran Onuachu, Zalatan İbrahimoviç tarzı fantastik golüyle Trabzonspor’a galibiyeti getiren golü kaydetti: 2-1

Maçın hakemi sonuca etki edecek bir karara imza atmadı. VAR’lık bir iş de olmadı. Zaten bizim için yok hükmünde!

Trabzonspor, ara transfer döneminde bekler ve 8 numara konusunda mutlaka ve mutlaka bir çalışma yapmalı. Yoksa Onuachu’yu beslemek çok zor. Adam ısrarla havadan top istiyor ama nafile… Bu beklerle işimiz zor.

Kalın sağlıcakla…