Geçen haftaki Fenerbahçe zaferinin ardından Trabzonspor’un dün akşamki konuğu Konyaspor’du. Beklentimiz Bordo-Mavili ekibin Fenerbahçe’nin ardından Konyaspor engelini de kayıpsız geçerek yoluna devam etmesiydi.

Aksi bir sonuç ise Fenerbahçe maçıyla yeşeren umutların yeniden yerini umutsuzluğa bırakmasına neden olacaktı. Maça da Trabzonspor, büyük moralle çıktı.

Ancak Bordo-Mavili ekip karşılaşmaya beklediğimiz gibi çıkamadı.

Oyunu rakip rakip yarı alana yıkamadı. Bunu yapamadığı gibi rakibi karşısında da kalesinde önemli pozisyonlar verdi. Trabzonsporlu futbolcular ilk yarıyı neredeyse boş geçirdiler. Bordo-Mavili takıma ilk yarıdaki sergilediği futbol hiç yakışmadı doğrusu. Fırtına ikinci yarıya daha iyi başlarken aradığı golü de golcü oyuncusu Onuachu ile bulmayı başardı. Ancak golden sonra yine oyun üstünlüğünü rakibe kaptırdı. Sahasına çekilen Trabzonspor’un kalesinde golü görmesi de kaçınılmaz oldu. Bordo-Mavili oyuncuların bu haddinden fazla geri pas oynama sevdası Trabzonspor’un bu maçta da başını ağrıttı.

Beraberlik golünün gelmesinde bu geri pas oynanması da etkili oldu.

Mücadelelerinin kalan dakikalarında tam umudumuzu kaybeder gibi olurken sahneye yine Bordo-Mavili ekibin golcü oyuncusu Onuachu çıktı.

Öyle bir gol attı ki adeta gözlerimizin pasını sildi. Bu fantastik golle birlikte Trabzonspor’u mücadeleden de galip ayrılmayı başardı. Onuachu’dan ne kadar övgü dolu sözlerle bahsetsek azdır. Kalitesini bir kez daha ortaya koydu.

Sonuç olarak Trabzonspor çok zorlandığı bu maçta önemli bir galibiyet elde ederek zirve yürüyüşünü sürdürmeyi başardı.

Dileriz Bordo-Mavili ekip bu milli arada eksiklerini giderir çok daha iyi bir takım hüviyetine bürünür.