Bayburt yemekleri kültür evinde tanıtıldı Bayburt yemekleri kültür evinde tanıtıldı

14 Şubat Sevgililer Günü'nde azalan kan stoklarına destek vermek amacıyla Terakki Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve İncivez Mahallesi muhtarlarının öncülüğünde Kızılay iş birliğinde Şoförler Odası önünde kan bağış kampanyası düzenlendi. Erken saatlerden itibaren başlayan kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar kan bağışında bulunmak içim form doldurup testlerde geçerek uygun bulundukları takdirde kan verdi.
Otobüste yoğunluk yaşanması üzerine yakınındaki bina da kan bağışı için tahsis edildi.
Akşam saatlerinde kadar sürecek kan bağış kampanyasında 250 ünite kan bağışı hedefleniyor. Bağışla alakalı açıklama yapan Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, “Bugün 14 Şubat Sevgililer günü. Biz bugünün anlam ve değerini taşıması için. Herkes sevgilisine hediye alacak biz bugün ki kanları vatandaşlara hediye edeceğiz. Hedefimiz var. Bugün inşallah 250 ünite kanı toplamak istiyoruz. Çok ziyaretlerimiz oldu. Kurumlara, kuruluşlara, derneklere ve sendikalara gittik. Gidemediklerimizi telefonla aradık. Siyasi partileri de aradık onları da buraya bekliyoruz. İnşallah burada hedefimize ulaşacağız. Yapılmayan tek ilaç kan. Kana gerçekten bu ülkenin ihtiyacı var. Akşam saat: 18:00’a kadar buradayız. 10 tane sedyemiz var. Kimseyi de bekletmiyoruz. Şoförler derneğimiz ve komutanlarımız geldi. Onlara da teşekkür ediyoruz” dedi.
Kan Bağış Merkezi Koordinatörü Hakan Ergin ise “Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar bize her zaman yardımcı oluyorlar. Herkesi kan bağışına bekliyoruz. Bir gün herkesin ihtiyacı olabilir. Bu şekilde düşünerek bütün hastalarımıza şifa olmak istiyoruz” dedi.