Ortahisar Kurban Bayramı’na hazır Ortahisar Kurban Bayramı’na hazır

Akçaabat Belediyesi ilçede bulunan Sahil Park'ta, geçmiş yıllarda işgaliye ödemek suretiyle işletilen küçük büfeler veya tezgâhlar hakkında alınan kararları açıkladı.

Akçaabat Sahil Park'ta, geçmiş yıllarda işgaliye ödemek suretiyle işletilen küçük büfeler veya tezgâhlar için Akçaabat Belediyesi  Sahil Park'ta yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında kaldırıldı. Sahil Park'ta düzenleme çalışmaları başlatmadan önce buradaki işletme sahipleri ile konuşularak “Sahil Park düzenlendikten sonra iki farklı seçeneğin olabileceğini” ve düzenlenen sahil parkta yapılacak olan büfelerin ya ihale edilerek kiralanacağını ya da belediyenin himayesinde işletileceği söylendi. Sahil Park düzenleme çalışması tamamlanıp, sahil şeridine üç tane modern görünümlü büfe oluşturulduğu ve büfelerin işletilmesi de belediye tarafından yapılması ve sahilin herhangi farklı noktalarına satış alanlarının veya tezgâhlarının koyulmasına müsaade edilmeyeceği kararı verildi. 

Yapılan açıklamada: "Devletin malı veya mülkiyeti tüm vatandaşlarındır; tüm vatandaşların kullanımındadır. Geçici süre ile bu mülkiyetten istifade sağlanmış olmak kişiyi bu mülk üzerinde hak sahibi yapmaz." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Sonnur Örnek