Anader’in projelendirdiği İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Anader ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü  “KUŞAKLARIN BULUŞMASI” projesinin kapanış programı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Dünyaca ünlü bilim insanı Maçka’lı Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN Hocanın “İnsan Yeniden Yapılandırılırken Beyin, Kuantum ve Yapay Zekanın Entegre Yolculuğu” konulu konferansı yoğun bir ilgi ve katılımla Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Konferansa Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet Yüksel GÜLAY, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyesi ve Anader Başkanı Sayın Asım AYKAN, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil KARAKAŞ, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

CHP'li Haluk Batmaz AKP'li Selahaddin Çebi'nin açıklamalarına tepki gösterdi CHP'li Haluk Batmaz AKP'li Selahaddin Çebi'nin açıklamalarına tepki gösterdi

Konferans Anader Başkanı Sayın Asım AYKAN Kuşakların Buluşması projesinin öneminden ve Anader’in faaliyetlerinden bahsettiği açış konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye bilim adamı, beyin cerrahı, düşünür, edip, şair, güftekar, musikişinas, teolog, flozof, hattat ve polimar bilim adamı Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN çıktı. Katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan Sayın AYDIN memleketinde olmaktan, bu konferansta geleceğimizin teminatı gençlerimizle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. AYDIN, Yapay zeka, bilim insanı, Kur’an’ın bilimle olan ilişkisinden bahsetti. Öğrencilerle soru-cevap usulüyle direk temas sağlayarak doyurucu bir konferansa imza attı. 

Anader’in projelendirdiği İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Anader ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü  “KUŞAKLARIN BULUŞMASI” projesine destek veren 14 değerli konuşmacıya plaket, 14 okula da teşekkür belgesi verilerek program sona erdi. Program da Hızırbey Ülkü İlkokulu 3A sınıfı öğrencileri, öğretmen  Gülay Yılmaz yönetiminde İstiklal Marşımızın 10 kıtasını okuyarak seyircileri mest etti.