TFF Spor Toto Süper Ligi’nde geçen sezonu şampiyon tamamlayarak camiasına büyük mutluluklar yaşatan Trabzonspor, yeni sezonda bu kadar kötü nasıl olabildi anlamak mümkün değil.

Şampiyon kadroyu koruyup hem maddi açıdan kazanmak hem de sportif başarıyı perçinlemek varken, birilerinin talepleri ile sıradan ve ağır maliyetli transferlerle önce ekonomi çökertildi ardından takım ruhu silindi gitti.

Başkan ve yönetim başarısız diye gidiyor, o yönetim içinden yeni başkan ve yönetim çıkıyor.

Hoca başarısız diye gidiyor, yardımcısı teknik direktörümüz oluyor. (Daha önce de yaşamıştık, sonuçları ortada!)

Bu nasıl bir kalitesizliktir, bu nasıl bir ciddiyetsizliktir.

Önce Şampiyonlar Ligi, ardından UEFA Avrupa Ligi, sonra UEFA Konferans Ligi, sonra Süper Lig hedefi ve sahandaki yenilmezlik serisi kayboldu gitti ufuklarda… Kala kala elinde seneye bir UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hedefi kaldı onu da bu gidişle kaybedeceğiz gibi!

İşin asıl kötü olan tarafı ise taraftarı kaybetmek.

Kalitesizlik, ruhsuz takım, futbol bilgisinden uzak yönetim, çapı düşük ve yazboz tahtasına dönüşen teknik kadro taraftarı da tribünden uzaklaştırdı. Artık bir avuç deplasman taraftarı bize sahamızda ‘Koyduk mu?’ tezahüratı çekebiliyor.

Yazıklar olsun bu ihanet şebekesine ortak olanlara…

Bir kulüp düşünün, sırf Trabzonlu diye bir sezon boyunca futbolcusunu kazanmaya çalışıyor! Sezon bitti hala Yusuf Yazıcı’yı kazanmaya çalışıyoruz. Yenilmeyi bile göze alarak!

Yahu niye niye…

Avrupa Liglerinde olsa daha 15. dakikada dışarı alınmıştı Yusuf Yazıcı… Oysa biz yıpranmasın yuhalanmasın diye maçı kaybetmek uğruna tam 45 dakika katlandık kendisine.

Ya Peres! Umursamaz ve hatalar zinciriyle oyununa nasıl 90 dakika katlanabildik?

Takımın kaptanı; Uğurcan…

Evet, bir takım için kaptan çok şeydir. Ancak bu sezon izlediğimiz Uğurcan bir şeyler deniyor sanki. Yüz hali, davranışları… Birkaç maçtır kalesine isabet eden her şut gol oluyor neredeyse. Bazı şutları sadece izliyor. Bilerek yaptı demek istemiyorum ama artık dinlendirilmesi gerekiyor. Bunun için bir Anayasa maddesine değişmesine gerek yok herhalde.

Ya hocaya, Orhan Ak’a ne demeli. Oyunu ayakta tutan isimleri, Abdülkadir ve Markoviç’i dışarı almak hangi aklın ürünü? Berbat bir defans ve orta saha kurgusu ile yenilgiye zemin hazırladı.

Her açıdan dibe doğru giden Trabzonspor’da teknik direktör ve bazı oyuncularla ilgili; buna kaptan Uğurcan da dahil radikal kararlar alınmalıdır.

Başka Trabzonspor yok. Bu seyirciye de ruhsuz takım izlettirmeye hakkınız yok. 

Sonuç olarak, oynanan oyuna, teknik ekibin hamlelerine bakınca şunu dedik: Sanki Abdullah Avcı gitti ruhu geride kaldı.

Kalın sağlıcakla…