AVUSTURYA’DAN RÖVANŞI ALMALIYIZ

Taktik, strateji  ve de saha kenarında teknik adam ister. Çanlı izlediğim iki maçtan ilki olan Portekiz maçında hem kadro olarak hem takım olarak bitiktik. İtalya Teknik Direktör Montella kadro seçiminde bana göre önemli hatalar yapmıştı. Şimdi 6-1’lik maçın rövanşını  almalıyız. Alman ekolünde bir futbol ortaya koyan Avusturya’ya karşı Çekya maçında gösterdiğimiz kazanma isteği ve kora kor bir mücadeleyi tekrarlamalıyız. Mantıklı oynamalıyız, stres ve telaş yapmamalıyız. Fantezi hareketleri, bencil davranıp uygun pozisyondaki arkadaşına pas vermemeyi, rakiple didişmeyi , hakemler ile tartışmayı bir kenara bırakmamalıyız bu  maç bunları  maç kaldırmaz. Yoksa göz yaşlarına  boğuluruz.

Rakibimizin artısı fizikleri bizden çok iyi durumda. Uzaktan iyi şutlar var, Ancak bizim takımdaki gibi bir Hakanları, Kenan Yıldızları, Ferdi Kadıoğulları gibi teknik üstünlükleri olan oyuncuları yok. Statik bir oyun yapısına hâkîmler. Şampiyonada takımlar uzaktan çok sayıda goller atarken, 4-6-0 oyun sistemini tercih ettiler. Kısaca pek çok takım santrforsuzdular. Bizim takım gibi. Barış Yılmaz Alper’i ise santrfor yaptık. Defansta Kaan cezası biten Abdülkadir Bardakçı,  ortada Okay Yokuşlu ya da Yusuf Yazıcı olabilir... Arda da orta sahaya çekilebilir. Bu maçta İsmail'e Büyük’e  iş düşecek. Maçı yönetecek hakem Portekizli. Artur Soares Dias. 44 yaşındaki bu hakeme hiç şansımız tutmuyor.

İlk 11'imizi  şöyle yaptım .Mert Günok- Mert Müldür,  Abdülkadir Bardakçı, Merih Demiral, Ferdi Kadıoğlu- Arda (Okay), İsmail, Orkun (Yusuf Yazıcı) - Barış, Cenk, Kenan. Taktiğimize gelince,  "Savunmada sağlam  ortada kalabalik olmalıyız’ Maç süresince  tedbiri elden bırakmayalım. Gol aramaktan da geri durmayacağımıza inanıyorum.