Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’yı anlamak bazen gerçekten çok zor oluyor.

Geçen hafta Karagümrük’le oynanan kupa maçında 45 dakikayı 10 kişi oynamış kadroyu rotasyon yapmadan Gaziantep FK’nın karşısına diken Abdullah Avcı’nın bu kez rotasyon yapası gelmiş. 

Beklenmedik, ilginç bir rotasyonla karşılaştık.

Hiç yan yana oynamamış, sağ ayaklısını solda, sol ayaklısını sağda konuşlandırdığın iki stoperle maça başlamak nasıl bir düşüncenin ürünüydü merak ediyorum. Kalecinin de eski günlerinden uzak olduğu bir durumda Trabzonspor’un en zayıf olduğu bölgeyi böylesine saçma bir duruma düşürmenin bir gerekçesi olmalı. Basın toplantısında bunun cevabını vermedi sayın hocamız. Kararım böyleydi, saygı duyun dercesine!

Kararı kendi mi verdi onu da bilmiyoruz ya neyse!

Yoksa Salı pazarına ürün mü çıkardık! 

Maçtan sonra şunları söylüyor Abdullah Avcı: "Çok basit, sade ama çok güçlü bir oyunları var Samsunspor'un. Oyunu basit ama doğru ve bunu şiddetli şekilde uygulayan bir takım. Direkt oyunları var ve özellikle burada ikinci topa yanaşmak, ondan sonrasında yapılacak ortalar, bir de rakip arkası şiddetli yapacağı koşullar vardı. Bu plan her maç böyle yani burada da dışarıda da oynadıklarında bunu kendi güçlü oyunlarını oynatıp bunu yansıtıyorlar.”

Bunları bilen ama buna önlem almayan bir hoca!


Hele hele Pepe konusuna şaşırmamak mümkün değil.

Sakatlıktan korkan, temastan uzak duran, dostlar alışverişte görsün misali futbol oynayan Pepe, sağda, solda, ortada deneniyor, çok oyuncu giriyor çıkıyor ama o değişikliklerde ‘ilk’ değişiklik olarak düşünülmüyor nedense!

Belli ki hafta içi enerjisini halı saha maçında harcayan Pepe’ye jestler yapmaya devam edeceğiz!


Trabzonspor’un oynadığı son 2 maçında Karagümrük ve Gaziantep’e karşı da etkisiz ilk yarı performansları vardı. İkinci yarı futbolunu düzelterek bu iki maçtan galip ayrılmayı başarmıştı.

Ancak dün ilk 45’te tam anlamıyla dağıldı Bordo-Mavililer. İkinci yorgun ve bitkin düşen ve iki üç oyuncusu sakatlanıp dışarı çıkmasına rağmen bir geri dönüş yapmaktan son derece uzaktı Trabzonspor.

Dileriz bu durum kupadaki rövanş maçında da yaşanmaz.


Trabzonspor adına esas sorgulanması gereken nokta ise sahaya katı sertlik koyan her rakibine teslim olmasıdır. Trabzonsporlu futbolcular temaslı oyundan kaçınca, ‘teknik fiziğe üstün gelir’ sanınca, özellikle de deplasmanda kazanmak hayal kalıyor!


Trabzonspor’un geriye düştüğü ilk pozisyon olan penaltı öncesi Uğurcan’ın hatası kabul edilir cinsten değildi. Kalecimizin konsantrasyon bozukluğu artarak devam ediyor. 

Maçın hakemi Abdülkadir Bitigen, bazı faul ve kart hataları yaptı. Diğer yandan maç boyu tek bir kritik karar vermek zorunda kaldı. Onda da art niyetini ortaya koydu. FIFA kokartı taşıyan bir hakem normal oyun akışında faul bile çalınamayan pozisyonu penaltı olarak değerlendirdi. Pozisyon önünde olduğu için VAR devreye girmedi, giremezdi!