CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Trabzon Büyükşehir Belediye binasına T.C. tabelasının asılmasıyla ilgili olarak, “Geç kalınmış olsa da doğru bir karardır” dedi. 

Ak Parti İl Başkanından raylı sistem açıklaması Ak Parti İl Başkanından raylı sistem açıklaması

Başkan Bak, TC tabelasının asılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önce de aynı parti tarafından yönetildiğine dikkat çeken Bak, “2019 yılında seçilen Belediye Başkanı da AK Parti’nin adayı idi. Onun döneminde binada TC tabelası yoktu. Biz bunu sürekli dile getirdik, ama dikkate alınmadı. Şimdi parti aynı olsa da, yeni bir başkan var ve binaya TC tabelasının asıldığını görüyoruz. Elbette bundan mutluluk duyduk. Geç kalınmış olsa da, bu konuda Sayın Genç’e teşekkür ediyoruz” dedi.

“Ne Türkiye’den ne de Cumhuriyet’ten vazgeçeriz” diyen Bak, “Bu ülkenin adı Türkiye, bu devletin adı da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bunlardan asla vazgeçemeyiz, bunları asla tartışma konusu yapmayız. Bu sevgi, bu sahiplenme, milyonlarca vatandaşımızın kalbindedir, gönlündedir. Bu değerleri karşısına alanların, bu değerlere saygı göstermeyenlerin durumu ortadadır. Artık herkesin bu gerçeği görmesi ve anlaması gerekir. Bu milletin kalbinden Türkiye sevgisini, Cumhuriyet sevgisini, Atatürk sevgisini silemezsiniz, bunlar sonsuza kadar yaşayacak ve bizi bir arada tutacak vazgeçilmez, tartışılmaz değerlerimizdir” açıklamalarında bulundu.

Editör: Sonnur Örnek