Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’ndan “Yüksek Onur Öğrencisi” olarak mezun olan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Yüksek Lisans Diploması”nı, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın elinden aldı. Rektörlük makamında gerçekleştirilen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Rakıcı ve Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin Er ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atila Doğan katıldı.

Yüksek Lisans mezuniyeti ile birlikte “KTÜ Ailesi”nin bir ferdi olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Av. Ahmet Metin Genç, “Şehrimizin markası, bölgemizin dünyaya açılan kapısı Üniversitemiz KTÜ’nün mezunu olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ayrıca bu önemli eğitim sürecini tamamlamanın gururunu yaşıyorum. Üniversitemizden aldığım eğitim ile belediyecilik alanında yaptığım çalışmalarıma katkı sağlayacağım.” dedi.

Ali Osman Ulusoy Şirketler Grup Başkanı'na silahlı saldırı Ali Osman Ulusoy Şirketler Grup Başkanı'na silahlı saldırı

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise “KTÜ Ekolü”ne önemli bir ismin kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkan Genç’e çalışmalarında başarılar diledi.

Tören, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi. 

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta