Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’yı ziyaretinde gündem Kavakmeydan’daki eski Yavuz Selim Sahasının yeniden Trabzon futboluna kazandırılması için atılacak adımlar oldu.

Mahalleler arası futbol turnuvası sohbetinde, konuyu eski Yavuz Selim Sahasına getiren Başkan Kaya, bu sahanın yeniden Trabzon futboluna kazandırılması noktasında Başkan Genç’ten destek istedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, “Bu konuda verdiğim sözümü yerine getireceğim. Tabii oradaki eski amatör yoğunluğunu koymayacağız. Orası Trabzon futbolunun, futbol ruhunun doğduğu yer. Dolayısıyla çocuklarımıza orada bir imkân tanıyalım. 8-12 yaş çocuklar, aileleriyle gelsin. Onlar hem idmanını yapsın, hem top oynasınlar, aileler de parklarda dinlensin” açıklamasında bulundu.

BAŞKAN KAYA, DOSTLUK MAÇIYLA AÇILIŞ YAPILMASINI TEKLİF ETTİ

Başkan Kaya ilk nikahını kıydı Başkan Kaya ilk nikahını kıydı

Başkan Kaya, sahanın açılışıyla ilgili olarak TBMM futbol takımıyla Trabzon’daki belediye başkanlarından oluşan bir takımın maç yapmasını teklif etti.
Başkan Genç, Yavuz Selim Sahası’nın, Millet Parkının bütünlüğüne halel getirmeyecek şekilde açılması ve eski yoğunluğunda olmayacak tarzda kullanılması gerektiğine işaret ederken, Başkan Kaya, “O bölgeyi Trabzon futboluna kazandırmak, çok kıymetli bir iş olacak. Hem de o çevreye bir hareketlilik getirir, esnafımız açısından da doğru bir iş olur” dedi.

BAŞKAN KAYA: “BİRLİKTE TRABZON’DA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Amaçlarının, Trabzon’a ve Trabzon halkına hizmet etmek olduğunun altını çizen Başkan Kaya, şöyle konuştu:
“Uyum içinde çalışmayı çok önemseyen bir ekibiz. Trabzon’un buna ihtiyacı var. Bu konuda özel hassasiyet gösteriyoruz. Hepimizin ortak amacı bu güzel kente, bu kentin güzel insanlarına hizmet etmek. Sizin de yaklaşımınızı ve aynı samimiyetinizi bildiğimiz için rahatlıkla konuşuyoruz. Birlikte Trabzon’da çok güzel işler yapacağımız konusunda hemfikiriz. İnşallah mahcup olmadan, bu 5 yıllık görev süremizde Trabzon’umuza değer üstüne değer katarız. Bunun gayreti içinde olacağız.”