Rizeliler Rize-Artvin Havalimanı'ndan Memnun: "Büyük Bir Kolaylık Oldu" Rizeliler Rize-Artvin Havalimanı'ndan Memnun: "Büyük Bir Kolaylık Oldu"

Atakum’da 9-13 yaş aralığındaki çocuklar, Filistin’de yaşam mücadelesi veren çocuklara yardımcı olmak üzere önce kumbaralarındaki paraları bir araya getirdiler ardından da evlerindeki fazla kitap ve oyuncaklarını açtıkları sergide satmaya başladılar. Kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistin'deki çocuklara bağışlayan Atakumlu çocuklar, bununla da yetinmeyip kitap ve oyuncaklarını da satarak Filistinli kardeşlerine daha fazla yardım etme mücadelesi içine girdiler.
“Filistin’e sahip çıkalım“ sloganı ile harekete geçen ve Atakum’da Yeni Mahallede ikamet eden 4. sınıf öğrencileri Musab Yağız Yerişkin, Ömer Kaan Baycan, 5. sınıf öğrencileri Arda Özçelik, Muhammet Kaya, 6. sınıf öğrencisi Ahmet Kaptanoğlu ve 2. sınıf öğrencisi Ahmet, oturdukları Atakent Sitesindeki evlerinin önünde açtıkları sergide kendilerine ait eşyalarını, kitap ve oyuncaklarını Filistinli kardeşleri için sattıklarını belirtiler.
Atakumlu çocuklar Filistinli kardeşleri için başlattıkları yardım kampanyasını bundan sonra da daha fazla katılımla devam ettirmeye kararlı olduklarını söylediler.

Kaynak: İHA