Şimdi anladınız mı? Trabzonspor’un o kötü oyunların ve kaybettiği puanların nedenini. Dün akşam Başaksehir kupa maçına çıkan takım kadrosu dört hafta önce sahaya çıkan takımın en az altı futbolcusundan farklı ve bu altı oyuncusu da Trabzonspor’un elit futbolcuları.

İyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Abdullah Avcı kaybettiği o maçların nedenini yetersiz oyuncu grubu nedeniyle oluştuğunu söylerken birçok Trabzonsporlu spor yorumcuları ise bu gerçeği görmezlikten gelerek yönetim istifa Hoca istifa diye algı operasyonları çekiyordu. Beş maçtır bu takım bırak puan kaybetmeyi içeride de dışarıda da gol yemiyor. Ne demiştik iyi futbol iyi futbolcularla oynanır.

Bakmayın maçın son on beş dakikasına Başaksehir'in baskı yapıyormuş gibi görünmesine. Bu kadar gerilimden bu kadar stresli ve olmazsa olmazın telafisi olmayan bir kader maçında bıçak sırtında giden bir skorla oynamak kolay değil.Hele ki takımın as oyuncuları Trezeguet ve Visca maçın aşırı gerilimden çabuk yorulup da Onuachu'nun da sakatlanıp da çıkması Avcı'nın bütün planlarını bozsa da o ne yapması gerektiğini bildiği için hem takımı sahada tuttu hem de skoru tabelada tutarak Trabzonspor’un yari finale çıkmasını sağladı.

Bir teknik direktörün saha kenarında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Hele ki önceki akşam yıldızlar topluluğu Fenerbahce'nin  Ankaragücü'nden üç gol yiyerek nasıl elendigini görünce teknik direktörün nasıl olması gerektiğini Abdullah Avcı tüm Türkiye'nin gözüne soktu. 

Bu stresten garanti pas yapacağım diye uçanı kaçanı görmüyor oyuncular.

Tek eksiği bu. O yüzden seri çıkışlar yapamadı Trabzonspor. Aşırı gerilim ve stresli ortam Trabzonsporlu oyuncuları gereksiz telaşa sokmuş. Abdülkadir Ömür un yaptığı işleri Umut Güneş de becerebiliyor.Az daha emek harcansa bu çocukta iyi bir sekiz numara olabilir.

34. Dakikada Onuachu kafaya çıkarken Lima’nın tekmesi faul ve penaltı. Ama hiç de  hakem. Gerçi ligi böylesine komediye çeviren hakemlerden bir şey beklemiyoruz artık. Biz de gülüp geçiyoruz onların bu tavrına.Neticede ne kadar stresli ve sıkıntılı bir maç olsa da Trabzonspor yapması gerekeni yaptı hem yari finale çıktı hem de gelecek adına bu ligde üç İstanbul takımları hakemlerin ittirmelerine rağmen  tel tel dökülürken taraftarına gelecek adına umut saçtı.