Bir takımı ayakta tutan takım birlikteliğidir ki . Yıllar yılı sende hem oynayıp hem de Türk futboluna hizmet ettiniz eyvallah. Şampiyon olduğumuz sezonda belki de beş maç daha olsaydı. Kim bilir belki de şampiyonda olamayacaktık . Bu benim saptamam. Böylesine yıllar yılı yapmış olduğun rotasyonlarla elindeki kadroyu ekonomik kullanabilseydin, belki de bu konuları hiç konuşmayacaktık ..Elinde öyle veya böyle bir kadro var . Bu kadroyu da yani oyuncu gurubunu sevk ve de idare edecek olan siz olduğunuza göre bir kere değil on kere değil yirmi kere aynı hatayı bir hoca yapmaz ..

Şöyleki…

Bir takım galip geldiği maçtan sonra bir ikinci maçın takım birlikteliğinin hamuru olur. Bu bir güvendir ki, sahada oynayan futbolcular hocalarından daha üst sevide bu duyguyu hissederler. Şimdi size soruyorum. Bir önceki maçta galip gelen kadro bir kere olsun bir sonraki maçta aynı oyuncu gurubu ile sahaya çıkmaz mı? Nasıl bir algıdır. Nasıl bir rotasyon mantığıdır insanın aklı ermiyor. Fenerbahçe  maçı öncesi 5-1 galip gelen takımı bozarken neyi hesap ettiniz diyemem hoca. Zira verecek olduğun cevabı şimdiden biliyorum hocam . Takımımı tanıyamadım  diyerek  işin içinden çıkarsın ..

Hatırlar mısın geçen sezon Galatasaray’a Trabzon’a ilk yarı 2-0 mağlupken, ikinci yarı oynatmadığın üç oyuncuyu sahaya sokup maçı 2-2 bitirmiştik. Madem elinde var neden ilk onbirde oynatmasın. Anlattıklarımın toplamında. Son galip geldiğimiz 5-1 maçta oynayan son maçlarda biraz daha iyi oynayan Bardhi kulübede galip gelinen maçta ilk 11 de oynamayan Fernandez sahada.

Umut Bozok ile Enis Destan’ı yan yana koyduğumuzda, Enis Destan ileride iyi futbolcu olmaya aday. Lakin böyle potalı maçlarda henüz bu yükü kaldıracak kıvamda olmadığını anladın. Karagümrük maçında oynatmadın. Umut Bozok külübede Enis Destan sahada ..

Umut Bozok’un fiziki yapısı yanında bu liglerde  kokladığı hava başka Enis’in  durumu başka. Ne oldu hoca ikinci yarı sahaya sürdün. Onların varlığı ile beraberliği yakaladın. Sonuç kaleci Uğurcan’ın başka dünyalarda olmasıyla. Bizi sen yaktın hocam sen yaktın

Taraftarlarımızın da göstermiş olduğu tepkiye de hiç birimiz evet diyemeyiz ..

Trabzonspor  gönüllerin takımı olurken önce sahada var olmuştur . Centilmenlikten de geri kalmamıştır.Büyüklüğümüzde buradan gelmektedir.