Trabzon’un ve bölgenin en önemli katma değeri olan turizm alanında önemli bir sıçrama tahtası olarak görülen Çakırgöl Kış Turizm Merkezi Projesi için yol haritası, Ankara'da yapılan toplantıda belirlendi. Toplantıya, projenin fikir babası, devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak da katıldı

ATILACAK ADIMLAR BELİRLENDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu himayesinde gerçekleştirilen Çakırgöl Kış Turizm Merkezi Projesi Toplantısı’na Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve projenin fikir babası, devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak da katıldı. Trabzon’un ve bölgenin turizm alanında önemli bir sıçrama tahtası olarak görülen Çakırgöl Kış Turizm Merkezi Projesi için yol haritası, Ankara'da yapılan toplantıda belirlendi.

KONSORSİYUM KURULACAK

Belirlenen yol haritasına göre; Trabzon ve Gümüşhane Valiliği, kurumlarla yapılacak istişare ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Gümüşhane İl Özel İdaresi, Trabzon ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası, DOKA ve DOKAP ortaklığında Çakırgöl Turizm Merkezi Yönetim A.Ş. adında bir konsorsiyum kurulması için görüşme yapılarak işlemlere başlanacak. Ardından Çakırgöl Turizm Merkezi alanının yasal işlemleri tamamlanacak.

2024-KPSS Ön Lisans başvuruları başladı 2024-KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

BÖLGEYE CANLILIK GETİRECEK

Proje için kararlı bir şekilde çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Genç, “Çakırgöl Kış Turizm Merkezi Projesi'ni hayata geçirmek için Büyükşehir Belediyesi olarak kararlı bir şekilde ilerliyoruz. Projenin adımlarını belirledik ve önümüzdeki süreçte atılacak adımları detaylandırdık. Temmuz ayında yapılacak olan alan ziyareti ile birlikte projenin hayata geçirilmesi için icra edilen işlemleri değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.