Trabzon İçmesuyu Temin Sistemi İnşaatı kapsamında yüzde 85’i tamamlanan Ortahisar altyapı çalışmaları birçok noktada sekteye uğradı. Sorunun çözümü noktasında Başkan Genç’in konuya el atması bekleniyor.

VATANDAŞLAR DA MAĞDUR

Trabzon’un Ortahisar İlçesinde birkaç aydır işlerin durma noktasına geldiği altyapı çalışmasından vatandaşlar da muzdarip. Avrupa Birliği kaynaklı TİSKİ projesi Maz İnşaat tarafından yapılıyordu. Maz İnşaatın proje bedelini düzenli aldığı ancak işçilerin çalışma maliyetlerini karşılamadığı öğrenildi. Ücretlerini alamayan işçilerin yanı sıra kazılarak bırakılan yollar vatandaşı mağdur etti.

Turizm Master Planı masaya yatırıldı Turizm Master Planı masaya yatırıldı

SORUNU BAŞKAN ÇÖZECEK

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre işçiler alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle şikâyetçi olurken Başkan Genç konuya el atacak. Trabzon Günleri için Ankara’da olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehre döndükten sonra Maz İnşaat ve TİSKİ yetkilileri bir araya gelecek. Sorunların çözülüp çalışmaların hız kazanması bekleniyor.

Trabzon Su Temini Projesi-İPA kapsamında 4 bin adet abone bağlantısı ve 38 km yapılması gereken içmesuyu hattının kaldığı öğrenildi.

Muhabir: Rabia MOLLAOĞLU