Musa Turan, Esiroğlu Bahçekaya vatandaşlarına yaptığı konuşmada, "Geçen dönemde çıkışımız oldu, ancak tamamlayamadık. Bu dönem seçimi tamamlamak istiyoruz" dedi. Konuşmasının devamında, "Geçen dönem Maçka'da iyi oy alacağımı söylemiştim Esiroğlu ve Galyanlı hemşerilerim bana destek çıksaydı geçen dönem kazanacaktım" açıklamalarında bulundu.

"Esiroğlu'nu Aydınlatacağız"

Başkan adayı, "Esiroğlu'nun sokaklarını aydınlatmak ve yaya kaldırım yollarını yapmak için çalışmalar yapacağız. Özellikle çocuklarımızı akşam vakti bakkala veya başka bir yere gönderirken karanlıkta yürümelerine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Ferrera Fındık Tesisini Aktif Hale Getireceğiz"

Ankara’da Hafif Raylı Sistem Zirvesi 2025’te kazma vurulacak Ankara’da Hafif Raylı Sistem Zirvesi 2025’te kazma vurulacak

"Esiroğlu'da bulunan fındık tesislerini tekrar aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Fabrikamız kapatılmadan önce burada 300 işçi çalışıyordu. Bu tesisin tekrar faaliyete geçirilmesiyle işsizlik sorununu azaltmayı ve fındık üreticilerinin rahatlıkla fındık üretimi yapabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz."

"Esiroğlu'nda Futbol Sahası İnşa Edeceğiz"

Esiroğlu'nda bir futbol sahası inşa etmeyi planladıklarını belirten başkan adayı, "Bu saha, Esiroğluspor'un maçlarının yanı sıra alt yaş gruplarının da antrenman yapabileceği bir alan olacak." ifadelerini kullandı.

Musa Turan, projelerini anlatırken Esiroğlu halkından destek istedi ve bu dönemde gerçekleştirecekleri çalışmalarla Maçka’da olumlu değişiklikler yapmayı hedeflediklerini belirtti.