Çocuklar doyasıya eğlendiler Çocuklar doyasıya eğlendiler

Anayasa'nın çeşitli maddelerine açıkça aykırı olduğunu belirten Suiçmez, bu maddeyi kimin getirdiğini anlamakta güçlük çektiğini ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanı'na seslenerek eğer haberi yoksa, bu maddeyi getiren kişinin görevden alınması gerektiğini dile getirdi.

Suiçmez, kayyum atamalarıyla ilgili olarak da eleştirilerde bulundu. Terörle mücadele etmenin her devletin hakkı olduğunu ancak bu durumun kayyum atamalarıyla ne ilgisi olduğunu sorguladı. TMSF'den atanan kayyumların beş yıl boyunca hiçbir şekilde hesap vermemesi ve sorumluluk taşımamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Devleti terörizmden ayıran en önemli özelliğin hukuk çerçevesi içinde hareket etmesi olduğunu belirten Suiçmez, söz konusu maddeyle bunun nasıl sağlanacağının anlaşılamadığını ifade etti. Ayrıca, sekiz yıl önceki olağanüstü hâl döneminden kalma bir maddenin bugün gündeme getirilmesini de eleştirdi.

Konuşmasında, bu maddeyi destekleyenlerin ileride torunları ve çocukları karşısında yüzlerini göremeyeceklerini belirten Suiçmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bu kara lekenin kimler tarafından ve ne hakla sürülmeye çalışıldığını sorguladı.

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta