Lise öğrencilerinin İngilizce ve Türkçe dillerinde temsilcilik yaptıkları, dünya meseleleri hakkında fikirlerini paylaştıkları, diplomasiyi tanıyıp çözüm önerileri sunarak küresel meseleler hakkında bilinç kazandıkları organizasyon oldukça heyecanlı ve kıyasıya tartışmalardan oluşan 4 oturum şeklinde düzenlendi.
Öğrenciler, Türkçe komitede Türkçe’yi doğru kullanarak münazara becerilerini ve sosyal becerilerini geliştirirken, İngilizce komitede ise farklı bir ülkenin delegesi olarak yabancı dil becerilerini geliştiriyorlar.

Maç sonunda CHP Of İlçe Sekreteri Mertcan Atik açıklamalarda bulundu Maç sonunda CHP Of İlçe Sekreteri Mertcan Atik açıklamalarda bulundu

1. gün komite tanıtımları ve yine öğrencilerin canlı performans sunumuyla yapılan konserin yer aldığı açılış programı ile başlayan konferansta 2. günde her bir oturumunda tartışmalar ve çözüm önerileri sunumu gerçekleştirildi. Oylanan çözüm önerilerinden oluşan bildiri yayınlandı. 3. gün programında ise sosyal etkinliklerle eğlenen öğrenciler düzenlenen kapanış programında başarı belgelerini ve en iyi delege ödüllerini aldılar.

Kaynak: İHA