Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü şehre getirilemeyen hafif raylı sistemle ilgili sıcak bilgiyi düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı.

Başkan Genç, hafif raylı sistemle ilgili “Akşam bakanımızla da paylaştım. 24 Nisan Çarşamba günü hafif raylı sistemle ilgili protokolümüzü Trabzon Genel Müdürlüğümüzde Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız Trabzon Genel Müdürlüğü ile imzalıyoruz. Trabzon’un evladı olarak heyecanını duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hafif raylı sisteme bismillah deyip başlıyoruz. hafif raylı sistem ulaşımla ilgili kent trafik sorununu çözmesinden ziyade bir Trabzonlu olarak hayıflanıyorum. Samsun’da var, benim şehrimde de olacak. Bu kadar net! Bu dönem Trabzon’a hafif raylı sistemiyle, sanayi siteleri nakliyle, gülcemal yaşam alanı ile birlikte level atlatmak istiyorum. Bu şehir bize yetki vermiş. Bizim de borcumuz. Bunları yapacağız.

Trabzon'da çay üreticisi isyanda Trabzon'da çay üreticisi isyanda

Hafif raylı sistemin 8.7 km’lik kısmı Akyazı ile Meydan bölgemiz arasındadır. bu dönem o kısmı bitireceğiz. Ancak proje bitmiyor. KTÜ’ye devam edecek. Akyazı ile KTÜ arasında projeksiyonumuz. 824 bin kişi şehrimizde yaşıyor. 824 bin nüfusun 340 bin civarı Ortahisar’da, Akçaabat ve Yomra’mızla birlikte 500 bin nüfus merkez destinasyonunda yaşıyor. Hafif raylı sistemin Ortahisar dışında Akçaabat Mersin ve Yomra ile de bağlanması zaruridir.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Sonnur Örnek