Hani diyor ya Trabzonlu uşak "hem vuraysun hem de  sevaysun". İşte öyle bir takım Trabzonspor.Taraftarlarına vuruyor vuruyor  sonra da bak ben ne yaptım diyerek onları hem seviyor, hem de kendilerini affettiriyor.Maç bitti turla birlikte kupa da gitti diye kahrolurken 96. Dakikada sahneye çıkan Eren Elmalı doksan dakika boyunca Trabzonsporlu taraftarlara oynadiklari  kahredici futbolla dövmekten beter ettikleri bir anda hayat öpücüğü verip maçı da sevdirdi kendilerini de sevdirdi

Uzatmalarda Trezeguet''in golüyle gelen galibiyet sadece turu getirmedi Trabzonspor'a. Bu galibiyet maçın yoğun stresi altında nefessiz kalmış takıma hayat verirken diğer bir yandandan da taraftar baskısıyla Araf’ta sıkışıp da sırat köprüsüne çıkmaya hazırlanan  yönetime olduğu kadar Abdullah Avcı'yı da hayat öpücüğü verdi. Kim nasıl oynadı diye bu kadar kötü bir zeminde artık tartışmanın yersiz olduğu bu maçta bütün taraftarın da seyrettiği gibi kamuoyu da görüyor. Trabzonspor’un gerçekten bir  oyun şekli yok oyun planı yok oyun taktiği de yok.

Bir alt ligden gelen rakip Genclerbirligi bile Abdullah Hoca’ya futbol dersi verdi. Allah’tan maçtan bir gün önce Trabzonspor'a getirilen sağ bek Meuineri uzatmaların son saniyelerinde ortaya çıktı da sol bek Eren Elmali'ya kafayı vurdurup da golü attırdı. Böyle golleri biz bir dönem Novak ve Perreira ikilisinde görmüştük. Demek ki Abdullah Avcı'nın projem dediği olay bu.Sağ kanatta ve sol kanatta devamlı  ileriye çıkışlar ve ortalarla forvet kadar defansı da golle tanıştırmak. Evet bunu ne yazık ki ne Larsen yapabiliyordu ne de genç Mehmet Can.Defaten Avcı'nın belirttiği ve ısrarla oynatmak istediği bu taktikle eldeki mevcut kadronun oynayabilmesi mümkün değil. Eğer yönetim onun istediği transferleri yarına kadar bitirebilirse şampiyonluk projesinin ilk adımını gerçekleştirmiş olur.Sağ bek Meuiner güçlü fiziği ile fark yaratıyor.Genclerbirligi elendi ama gayet başarılı bir oyun çıkardı.Özellikle ters kanatlara ani uzun pasları ve derin toplari kafa karıştırıcıydı.

Artık hedefim kupa diyen Avcı kontenjandan oynayan Bardhi'ye bir çözüm bulmalı.Ankara'ya hiç de yakışmayan bu kadar kötü bir zeminde sakatlık vermeden alınan bu galibiyet ve tur umarım gelecek maçların da  güzel habercisi olur.