Trabzonspor ilk 45 dakikayı Gençlerbirliği karşısında 1-0 geride tamamladı. Bordo-Maviler bu yarıda belki oyunun hakimi idi ama net pozisyonu yoktu. Oyunun hemen başlangıcında girilen iki pozisyon cömertçe harcanınca ortaya ne yaptığını bilmeyin bir Trabzonspor çıktı.  Maç öncesinde saha zemininden şikâyetler gelmesine rağmen Ankara ekibi acaba başka sahada mı oynuyordu? Ev sahibi takımın attığı golde Trabzonspor savunmasının halini görenler ise sanki amatör bir takımın bile kalesinde göremeyeceği bir goldü. Mehmet Can’dan sonra direk gazisi Fernandeniz’in yediği çalımları Avcı hocanın takımına ibrete âlem olsun diye defalarca izletmeli diye düşünüyorum.
Alanyaspor’dan 2.4 milyon Euro ödenerek alınan güya yıldız adayı  Umut Güneş ile siyah-kırmızılı oyuncular  veya Fırtına’nın altyapısında forma giyenlerle farkı var mı? 40 yıllık meslek hayatımda hem oyuncu kalitesi, performansı ve oyun düzeni olarak olumsuzluk içinde olan böyle bir Trabzonspor görmedim. Trabzonspor karşısında Ankara ekibi daha akıllı ataklar yaparak 1 golden sonra 2. golü aradı Bordo-Mavili takımın kalesinde.
Gelecek için yeşil ışık yakan Enis Destan da önemli performans düşüklüğü yaşıyor. Fırtına’nın solbeki Eren 3 metreden koşmuyor, rakip 5 metreden koşarak sahip oluyor. Ancak karşılaşmayı uzatmaya getiren golü  Eren’den geldi. Trabzonspor’da dün gecenin en iyisi futbolu ve takımın attığı ikinci golündeki Mısırlı oyuncu Trezeguet idi. Visca mücadelesiyle birilerine örnek oldu. Trabzonspor’u ipten Eren alırken, Trezeguet  ise kurtararak  çeyrek finale yükselmesini sağladı. Bordo-Mavili tecrübeli iki ayak turu getirdi dersek yerinde olmuş olur.