Herkes bayram tatilinde onlar görevinin başında Herkes bayram tatilinde onlar görevinin başında

Samsun’un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Baruthane Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi, Kışla Yaşardoğu İlkokulu, İstiklal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ayrıca bu özel gün için görevlendirilen 20 kişilik ekip ise canlı çiçekleri Başkan Demirtaş’ın kutlama mesajı ile birlikte İlkadım genelinde merkez ve kırsal mahallelerde görev yapan 380 öğretmene ulaştırdı.
Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Demirtaş, “Bugünün anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz. Öğretmenlerimiz gerçekten kutsal bir görevi yerine getiriyor. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ün izinde, toplumun mimarı, geleceğimizin yol göstericisi fedakâr bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu kutsal mesleğe yeni başlayan genç öğretmen kardeşlerime, halen fedakarca İlkadım ilçemizde ve tüm Türkiye’de çalışan öğretmenlerimize başarılar temenni ediyor, emekli olmuş bütün öğretmenlerimize de sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi.
Ziyaret edilen okullardaki öğretmenler; Başkan Demirtaş’a duydukları memnuniyeti dile getirirken, eğitim camiasına verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak: İHA